Vendulce na internátní bydlení a stravu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

platba internátu a stravování

Obrázek daru
Mgr. Michaela  Paduchová
Patron příběhu

Mgr. Michaela Paduchová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Vendulku znám ze své praxe sociální pracovnice. Dívka žila společně s rodiči a dvěma mladšími sestrami do května minulého roku. Rodina prošla velmi těžkým obdobím, které skončilo vazbou otce. Vendulka to odnesla depresívními stavy.

Od září Vendulka začala studovat zdravotní školu. Z důvodu vzdálenosti od místa bydliště je během týdne ubytována v internátě. Její maminka, i když si přeje, aby dcera studovala, nemá jako samoživitelka prostředky na úhradu nákladů. Pomoc s úhradou ubytování a stravování na internátě pomůže Vendulce získat pocit jistoty, že finanční situace rodiny neohrozí její studium na střední škole.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,873 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby Vendulka mohla studovat školu, kterou si vybrala

Vendulce je 15 let. Byla spolu se svými mladšími sestrami svěřena do péče své maminky poté, co byl jejich otec vzat do vazby z důvodu hrubého chování k rodině. Kvůli těmto moc smutným zážitkům se u Vendulky rozvinula depresivní porucha, kterou naštěstí řeší s odborníky.

Vendulka je cílevědomá slečna a srdnatě bojuje s nepřízní osudu. Sama si vybrala studium na zdravotní škole. Škola je sice daleko od jejího bydliště, ale ani to Vendulku nezastavilo. Našla si internát se stravováním. Maminka je pyšná na to, jak se Vendulka umí zorientovat a ví co chce. Snaží se ji podporovat, ale v současné situaci, kdy se stará sama o další dvě děti, nemá mnoho peněz nazbyt.

Spojíme síly s Patronem dětí a uhradíme ubytování a stravování na internátu? Dáme tím Vendulce jistotu, že bude moci dále studovat.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě