Vertikalizační stojan pro operovaného Lukáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

elektrický vertikalizační stojan; dar zajišťuje MEDICCO s.r.o.

Obrázek daru
Helena Bečvářová
Patron příběhu

Helena Bečvářová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Lukášek je čtrnáctiletý kluk, který navštěvuje školu při speciálně pedagogickém centru (SPC). Znám ho už od jeho školkového věku a pravidelně se potkáváme na různých psychorehabilitačních pobytech v rámci SPC. Lukášek má diagnostikovanou dětskou mozkovou obrnu, těžkou mentální retardaci a epilepsii. Je na plenkách a nemluví. Za sebou má také operaci nohou, po níž by měl trénovat stoj. Protože to ale sám nezvládne, potřebuje oporu vertikalizačního stojanu. Ten je však ukrutně drahý, a to i přesto, že na něj přispěje pojišťovna. Pojďme se proto rodině složit na doplatek, který je v řádu několika desítek tisíc korun.

Společně jsme vybrali
celou částku 54,280 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Lukáška, který po operaci nohou potřebuje trénovat stoj s pomocí vertikalizačního stojanu

Lukášek se narodil předčasně a lékaři ho museli křísit. Po prvních 14 dnech svého života dostal zápal plic, opakovaně přestával dýchat a ztrácel na váze. Byla jsem zoufalá a strašně se o něj bála. Nejhorší na to bylo, že jsem se jen mohla dívat, jak bojuje o život bez šance mu jakkoli pomoci. Bylo to strašné.

Lukášek naštěstí to nejhorší zvládl, domů jsem si ho ale odnášela s diagnózou dětské mozkové obrny, kterou později doplnila epilepsie. Dnes, ve svých čtrnácti letech, nechodí, nemluví a je mentálně retardovaný. Myslím však, že je ve svém světě spokojený.

V poslední době má snahu stavět se na nohy, ale moc mu to nejde. Má operované Achillovy šlachy, klenbu a zpevněné kotníky. Podle lékařů by měl po operaci trénovat stoj, k tomu ale potřebuje elektrický vertikalizační stojan. Ten Lukáška zafixuje ve správné poloze, v níž bude moci stát, zároveň ale bude mít oporu ve stojanu. Tím své nohy připraví na první krůčky, které ho v budoucnu čekají.

Více než polovinu potřebné částky na vertikalizační stojan přispěje pojišťovna, zbytek, což je 54 280 korun si ale musíme doplatit sami. Pro naši rodinu se však jedná o velký výdaj, který si nemůžeme dovolit, proto vás moc prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě