Verunce a Markétce na příměstský tábor

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příměstský tábor pro 2 děti

Obrázek daru
Mgr. Veronika  van der Ent
Patron příběhu

Mgr. Veronika van der Ent

vedoucí SHM Klub Neveklov, z.s.

Komentář patrona

Markétka a Verunka žijí s tatínkem na vesnici. Loni zemřela jejich maminka a byla to právě ona, kdo mě před lety kontaktoval s žádostí, zda by se obě holky mohly zapojit do našich aktivit. Děvčata pocházejí ze sociálně slabé rodiny a maminka měla strach, aby nebyly od ostatních dětí izolovány tak, jako byla v dětství ona. Loni, asi dva měsíce po její smrti, jsme vzali Verunku s Markétkou poprvé na náš příměstský tábor a moc se jim u nás líbilo. Bylo by proto skvělé, kdyby se ho mohly letos znovu zúčastnit. Tábor pro ně bude skvělým zpestřením letních prázdnin a umožní jim sociální začlenění mezi vrstevníky. Získají nové zkušenosti, dovednosti a návyky. A tatínek si bude moci trošku odpočinout. Své dcerky vychovává zcela sám, bez podpory širší rodiny nebo jakýchkoli podpůrných organizací. Momentálně ale nemá na úhradu příměstského tábora dostatek peněz.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh holčiček, kterým loni zemřela maminka

Verunka (11) s Markétkou (5) si před rokem prošly nejhorším obdobím svého života. Po dlouhém a těžkém boji s agresivní formou onkologického onemocnění totiž zemřela jejich maminka. S nemocí se prala více než rok. S tatínkem svých dcer se vždy snažila, aby holkám nic nechybělo a měly krásné dětství, její nemoc ale všechno změnila. Teď musí všechno zvládat tatínek sám. Moc se ale snaží a nejvíce ze všeho si přeje, aby se Verunka s Markétkou začaly zase usmívat.

Tatínek se však má co otáčet. Verunce totiž bylo diagnostikováno ADHD, nerovnoměrný psychomotorický vývoj a přetrvávající těžká řečová vada. Navštěvuje místní základní školu s asistentem. Markétka má nerovnoměrný opožděný vývoj a problémy s očima. V dubnu byla na operaci na odstranění šedého zákalu na pravém oku a do konce tohoto roku absolvuje to stejné, jen u levého oka.

Tatínek by si moc přál, aby si holky mohly na chvíli odpočinout od všech starostí a zažily také nějaké to dobrodružství. Loni se díky Patronovi dětí a jeho dárcům zúčastnily příměstského tábora a byly z toho nadšené. Letos by si to rády zopakovaly, tatínek si ale nemůže dovolit příměstský tábor zaplatit. Pojďme jim společně pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě