Verunce na školní pomůcky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky (výtvarné a psací potřeby apod.); dar zajišťuje Sevt.cz

Obrázek daru
Tereza  Povolná
Patron příběhu

Tereza Povolná

sociální pracovnice

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovnice doprovázející neziskové organizace Centrum pro náhradní rodinnou péči, o.p.s. a s prababičkou Verunky spolupracuji od prosince roku 2018. Prababička svým úžasným terapeutickým přístupem výchovu Verunky perfektně zvládá, bohužel se ale potýká s nedostatkem peněz. Ani jeden z Verunčiných rodičů totiž neplatí výživné, takže prababička, která má Verunku svěřenou v péči 3. osoby, vše financuje ze starobního a vdovského důchodu. Aktuálně jí nezbývají peníze na pořízení školní výbavy pro Verunku. Ta na doporučení pedagogicko-psychologické poradny nastoupí do přípravné třídy základní školy. Seznam vyžadovaných pomůcek je dlouhý a posazený vysoko nad finanční možnosti babičky. Proto na tomto místě žádá o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,307 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Prababička vypráví příběh své pravnučky

Jsem prababičkou šestileté Verunky, kterou mám svěřenou v péči 3. osoby. Jejím rodičům se totiž nikdy nepodařilo vytvořit podmínky, ve kterých by jejich dcera mohla bezpečně vyrůstat. Péče o ni jim také moc nešla.

Verunka za svůj život zažila spoustu zklamání a stala se z ní uzavřená a tichá holčička. Snažím se jí všechno vynahradit, hodně si s ní povídám, naslouchám, věnuji jí veškerý svůj čas. Některým ranám osudu ale zabránit nedokážu.

O Verunku se starám sama. Před rokem totiž zemřel můj manžel, Verunčin pradědeček, který nám byl velkou oporou. Dnes jsme odkázány jen na můj starobní a vdovský důchod, což nám stačí tak akorát na zaplacení toho nejnutnějšího. Verunka ale v září nastoupí do přípravné třídy základní školy, takže musíme pořídit psací a výtvarné potřeby a spoustu dalšího. Bohužel si teď takový výdaj nemohu dovolit, proto jsem se rozhodla požádat o pomoc prostřednictvím Patrona dětí. Budu vděčná i za ten nejmenší příspěvek.

P. S. Jméno mé pravnučky v příběhu není skutečné. Náš příběh ale skutečný je.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě