

Anežka je veselá holčička, která se zajímá o svět kolem sebe. Fascinuje ji podmořský život a všechno, co s ním souvisí. Za Anežkou a její rodinou docházím jakožto poradkyně rané péče téměř půl roku. Anežka svým naladěním a velkou zvídavostí dohání a v ledasčem i předhání své vrstevníky. Nicméně mnohé zdravotní obtíže související s její zdravotní diagnózou a nelehkým životním startem Anežku brzdí v možném vývoji. Konkrétně se jedná především o problémy s pohybovou soustavou doprovázené slabší koordinací těla. S pomalejším tělesným rozvojem Anežky souvisí také logopedické obtíže i potíže s příjmem potravy.
A právě kvůli komplexní podpoře Anežčina vývoje byla rodině doporučena ergoterapie se zaměřením na senzorickou integraci. Na tělo a smysly zaměřená terapie Anežce pomůže vyrovnat její vývojové potřeby, podpořit rozvoj hrubé a jemné motoriky, zlepšit její koordinaci pohybů a tím i rozvoj Anežčiny řeči. Za podporu finančně velice náročné terapie pro Anežku moc děkuji.
Společně jsme vybrali
celou částku
22,500
Kč
Děkujeme všem!
Anežce v boji proti DiGeorgovýmu syndromu velmi pomáhají ergoterapie, které jí učí základním dovednostem
Jsme rodiče tříleté Anežky. Naše dcera je milá holčička, která miluje společnost, hudbu, tanec a zvířata. Její život jí ale velmi komplikuje DiGeorge syndrom. Ten jí byl diagnostikován šestý den jejího života po náhlém kolapsu a následné akutní operaci srdce.
Tento syndrom není jen srdeční vada, ale pojí se na něj široká škála dalších zdravotních problémů. Operace zpozdila Anežčin motorický vývoj. Také trpí špatnou koordinací těla a oslabenou imunitou. Špatně jí a pije, má logopedické potíže a trpí ekzémy. To vše ji frustruje a přispívá navíc k problémům s chováním a učením.
Anežce velmi pomáhají ergoterapie, které zlepšují její motorický vývoj a pomáhají jí zvládat stres, rozvíjet jemnou motorikou, udržet rovnováhu a uvědomit si vlastní těla. Na ergoterapii Anežka používá různé cvičební a učící pomůcky a nářadí. Díky tomu se učí to, co je pro její vrstevníky přirozené a zvládají to bez pomoci (hraní si na hřišti, překračování překážek, skákání, oblékání, krmení, kreslení...).
Ergoterapie jsou ale bohužel poměrně dost finančně nákladné a nejsou hrazené zdravotní pojišťovnou. Proto bychom byli moc vděční za jakoukoliv pomoc s jejich úhradou.