Veselé Bohdance na intenzivní rehabilitace

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

cyklus intenzivních rehabilitací; dar zajišťuje ARMANDI THERAPY CLINIC

Obrázek daru
Mgr. Klára  Janečková
Patron příběhu

Mgr. Klára Janečková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

S Bohdankou se známe od ledna roku 2019, kdy jsem se stala její poradkyní rané péče v Rané péči EDA. V rámci poskytování naší služby za ní jezdím zhruba 1x za 2 měsíce přímo k ní domů, kde společně s její rodinou pracujeme na rozvoji jejích schopností a dovedností. Bohdanka v letošním roce dvakrát absolvovala intenzivní neurorehabilitační terapii v ARMANDI THERAPY CLINIC. Díky tomu se uvolnila v břišní a hrudní oblasti i v oblasti končetin a začala dělat pokroky v motorice. Lékaři doporučují pravidelné opakování této terapie, protože se však jedná o nákladnou záležitost, prosí rodiče o pomoc s jejím financováním.

Společně jsme vybrali
celou částku 33,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své Bohdanky, která se pere s poškozením mozku

V dubnu roku 2014 se nám narodila dvojčátka Helenka a Bohdanka. Celé těhotenství probíhalo v pořádku, přesto mi po porodu přišli lékaři říct, že má Bohdanka poškozený mozek a chybí jí velká část šedé kůry mozkové. Tyto problémy prý vznikly v důsledku zamotaných pupečníků, kdy Bohdančin mozek po nějakou dobu nedostával potřebnou výživu.

Ruku v ruce s postižením mozku jde bohužel řada přidružených diagnóz. Bohdanku tak trápí mikrocefalie (těžká vývojová porucha projevující se předčasným ukončením růstu mozku), epilepsie, dětská mozková obrna se spasticitou (zvýšeným svalovým napětím) všech končetin a špatný příjem potravy, který vyústil v zákrok, při němž jí byla zaveden PEG sonda. Tou Bohdanku krmíme rovnou do bříška.

Bohdanka ve svých pěti letech nedokáže sama sedět, nemluví, jen vydává zvuky, směje se nebo pláče. Vývojově je na úrovni půlročního dítěte a její další vývoj je zatím dost nejistý. I tak nám ale díky své veselé povaze a kouzelnému úsměvu dává naději, že to všechno nějak zvládneme.

Bohdance moc pomáhají intenzivní rehabilitace, na které jsme letos začali docházet na ARMANDI THERAPY CLINIC. Jedná se o čtrnáctidenní cyklus intenzivních rehabilitací, kdy se cvičí po dobu čtyř hodin denně. Fyzioterapeutka s Bohdankou důkladně protahuje celé tělo a postupně se zaměřuje na držení hlavy, přetáčení a oporu na rukou. Cvičení naši holčičku postupně zbavuje bolestí a motoricky ji posunuje kupředu.

Díky tomu, že Bohdanka krásně udrží oční kontakt a zajímá se o dění kolem sebe, se jí už podařilo dosáhnout velkých pokroků. Jsme na ni s jejím tatínkem moc pyšní. Aby ale progresů v jejím vývoji bylo ještě o něco víc, měla by tyto intenzivní rehabilitace pravidelně opakovat. My se ale nacházíme v situaci, kdy si je nemůžeme dovolit dále financovat. A protože se od zdravotních pojišťoven žádného příspěvku nedočkáme, chtěli bychom požádat o pomoc vás.

Péče o Bohdanku je pro nás finančně nákladná. Pravidelně ji vozíme na různé rehabilitace a fyzioterapie, platíme speciální školku, kde se jí moc líbí a kde se jí dostává spousty podnětů, a do toho vychováváme další dvě děti. U nás v rodině pracuje jen manžel, já jsem doma s dvouletým synkem, takže utáhnout vše z jednoho platu není snadné. Proto vám budeme vděční za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě