Více samostatného pohybu pro Filípka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zdravotní rehabilitace, které budou probíhat v Sanatoriích Klimkovice

Obrázek daru
Bc. Ivona  Jasníková
Patron příběhu

Bc. Ivona Jasníková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Filípek je synem mých nejbližších přátel. Společně sdílíme naše radosti i těžkosti. Filípek je velký smíšek, nikdy nezkazí žádnou legraci, ale hlavně je to trpělivý bojovník. Máme se spolu, myslím, hodně rádi. Hned od prvních dnů na světě začal pro Filípka koloběh vyšetření a rehabilitací, který stále neskončil a asi ani nikdy neskončí. Filípek se však naštěstí narodil do rodiny, která se nenechala jeho diagnózou srazit na kolena. Díky nezdolnosti maminky i tatínka, a bezpochyby i s pomocí starší sestry Natálky, vyrostl z malého Filipa, který ještě ve 2,5 letech nechodil, školák, který sice tráví převážnou část dne na vozíku, ale může se postavit na nohy, a ač s velkým omezením, pár metrů ujít. Jak roste, jeho tělo se stává těžším. S tím souvisí i větší zátěž na klouby a šlachy, proto je nutné neustále cvičit, udržovat hybnost a pevnost svalstva. Rodiče se o něho velmi pečlivě starají, cvičí s ním, jezdí na hipoterapii, neustále se zajímají o nové postupy léčby. Bez jejich péče by Filip nebyl tam, kde je, ale na všechno jen rodičovská péče a starostlivost nestačí. Speciální terapie v Klimkovicích mu umožňují zlepšení hybnosti postižených končetin a zkvalitnění chůze. Důležitou stránkou je i to, že se Filípek díky této terapii může stát postupně více nezávislým na svém okolí a v budoucnu snad bude schopen i samostatného života, což bychom mu samozřejmě velmi přáli.

Společně jsme vybrali
celou částku 37,935 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Pohodář Filípek a jeho příběh

Sedmiletý Filípek je velký smíšek a pohodář, má spoustu zájmů jako jiní malí kluci v jeho věku. V září se chystá do 2. třídy, a tak se snažíme mu všemožně pomoci se zkvalitněním chůze, aby byl co nejvíce samostatný.

Filípek se totiž narodil s motorickým postižením. Už v rané fázi těhotenství u něj zřejmě došlo ke krvácení do mozku. Z porodnice jsme tak odcházeli s prognózou mentálně-motorického postižení a také s tím, že nikdo přesně nedokáže říct, co s Filípkem vlastně bude. Všechno měl ukázat čas.

Zhruba v roce byla Filípkovi diagnostikována dětská mozková obrna – spastická triparéza nožek a levé horní ruky. Filípek tak špatně chodí, ujde jen krátké vzdálenosti, a k delším přesunům používá vozíček. Díky zhoršené pohyblivosti levé ručky je odkázán na pomoc druhých. Mentálně je naštěstí v pořádku.

Od narození Filípek denně cvičí, jezdí na speciální tříkolce, chodí plavat a zamiloval si hiporehabilitace. Jezdíme také na rehabilitační pobyty do Klimkovic, které mu velmi pomáhají. Tamější rehabilitace se snažíme absolvovat alespoň 2x do roka, ale tato specializovaná léčba je bohužel velmi nákladná. Pojišťovny nám nic nepřispívají a pro nás je těžké tak vysokou částku sehnat. Protože ale vidíme, že se Filípkův fyzický zdravotní stav stále zlepšuje, nechceme zahodit šanci co nejvíce ho přiblížit k životu zdravých lidí. Rádi bychom, aby byl jednou samostatný a nezávislý. Proto prosíme o pomoc s financováním těchto pro Filípka nezbytných rehabilitací.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě