Více samostatných krůčků pro Krasimka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

neurorehabilitaci TheraSuit (3 hodiny denně po dobu 3 týdnů); dar zajišťuje Sarema Liberec

Obrázek daru
Lucie  Tkadlecová
Patron příběhu

Lucie Tkadlecová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S Krasimovou maminkou se známe od mládí, takže chlapcův příběh sleduji už od jeho narození. Před několika lety mě maminka prosila o sbírání víček, což jsem zamítla – připadá mi to ponižující. Místo toho jsem jí přislíbila peněžní dar. Dobrá věc se podařila a v červnu se nám s partou motorkářů podařilo zorganizovat sraz, díky kterému jsme mohli zaplatit rehabilitace za rok 2018. Když mě proto maminka požádala, abych se stala patronkou Krasimova příběhu, neváhala jsem ani minutu – je to pro mě velká pocta. Největší Krasimovou těžkostí je omezená pohyblivost, která mu brání v plnohodnotném životě. Naštěstí mu pomáhají rehabilitace, po kterých je razantnější a pohyblivější. Když mu teď společně pomůžeme, věřím, že jednou bude schopen jít do školy po vlastních nohách.

Společně jsme vybrali
celou částku 37,425 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Krasimka, kterého speciální rehabilitace postavily na nohy

Šestiletý Krasimek se narodil společně se svojí sestřičkou. Na svět však přišli dříve, než měli, a to už ve 32. týdnu. Krasimek se dnes vlivem předčasného porodu potýká s dětskou mozkovou obrnou ve formě spastické diparézy.

I přes všechny špatné prognózy ušel můj hrdina velký kus hodně hrbolaté cesty. V září roku 2017 podstoupil speciální operaci nohou metodou Ulzibat, která mu uvolnila spasticitu v nožkách. Následně absolvoval rehabilitaci TheraSuit, kde už po 4 dnech intenzivního cvičení udělal úplně sám svých prvních 5 kroků. Měla jsem z toho tak obrovskou radost, že to snad nejde ani slovy vyjádřit. Čím více pak Krasimek rehabilitoval, tím větších úspěchů dosahoval. Ráda bych Krasimka někdy viděla, jak ujde více než pár metrů, k tomu je však potřeba opakování těchto „kouzelných“ rehabilitací. Potíž je v tom, že terapie TheraSuit není hrazena pojišťovnami.

S Krasimkem a jeho sestřičkou bydlíme v pronajatém bytě 3+1. Obě děti milují plavání a jízdu na kole, proto jsem Krasimkovi pořídila speciální kolo, tzv. loped, díky němuž můžeme všichni společně vyrážet na cyklovýlety, což je svělé. Krasimek také navštěvuje společně se sestřičkou běžnou mateřskou školku, kde má k dispozici vlastní asistentku. Mé děti tak spolu tráví hodně času a jsou si velmi blízké.

Péči o své děti finančně zvládám, náklady na speciální rehabilitace jsou ale obrovské. Proto jsem se rozhodla požádat o pomoc prostřednictvím Patrona dětí. Bez vaší pomoci Krasimkovi rehabilitaci TheraSuit zaplatit nedokážu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě