Viktorce na cvičení v "kosmickém oblečku"

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační program "Kosmický obleček"

Obrázek daru
Veronika  Vaňousková
Patron příběhu

Veronika Vaňousková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Viktorka je dcerou mého kamaráda a zároveň kolegy z práce. Narodila se se slabým krvácením do hlavy, trpí těžkou centrální hypotonií, má vybočené kotníky a jednu nohu kratší. Kvůli oční vadě musí nosit brýle. Cvičení v kosmickém oblečku by jí mělo posílit svaly na nohách, zlepšit stabilitu a vést k jistější chůzi.

Společně jsme vybrali
celou částku 18,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Viktorka se nám narodila se slabým krvácením do hlavy a následky si ponese celý život. V devíti měsících byla stále jako novorozeně, neudržela hlavičku, nedokázala lézt. Začali jsme s ní proto cvičit dle Vojtovy metody a čekali na výsledky mnoha vyšetření, která musela moje holčička podstoupit. Po měsíci intenzivního cvičení začala naše šikulka zvedat hlavičku a my, její rodiče, jsme byli nesmírně šťastní. Viděli jsme, že cvičení má skvělé výsledky a že naše Viktorka nebude pouhým „ležákem“.

Viktorce budou v červnu 4 roky a my už víme, jaké nemoci ji sužují. Viktorka trpí těžkou centrální hypotonií, což znamená, že je jako hadrová panenka. Musí hodně cvičit, aby posílila všechny svaly. Má vytočené kotníčky, málo posílené nohy a její klouby jsou slabé a měkoučké, takže jsou při pohybu jako gumové. Viktorka má také zkrácenou pravou stranu těla, proto je pro ni každý pohyb velmi obtížný. Navíc ji trápí oční vada, tzv. strabismus, který korigujeme brýlemi.

S Viktorkou jsme vyzkoušeli lázně a nevěřili vlastním očím. Její pokroky byly přímo neskutečné – dostala se do vysokého kleku, běhala po kolenou jako vítr. Bylo nám jasné, že tohle je cesta, kterou se musíme ubírat. Proto jsme lázně absolvovali podruhé a Viktorka začala chodit! Nyní bychom rádi vyzkoušeli cvičení v tzv. kosmickém oblečku, v němž děti intenzivně cvičí a posilují, zároveň získávají větší stabilitu a rovnováhu. Částka, kterou je potřeba za tuto rehabilitaci zaplatit, je ale pro nás příliš velká. S hypotékou na krku nemáme šanci tolik peněz našetřit.

Hodně si toho dokážeme zafinancovat sami, naše výdaje jsou ale opravdu velké. Protože má Viktorka vybočené kotníčky, pořád dokola kupujeme nové boty. Její stav se totiž mění, takže ročně utratíme za boty i několik tisíc. Většinou je musíme ještě nechat upravit speciálně na Viktorky nožky, což stojí další peníze. K tomu se samozřejmě přidávají další náklady na terapie a rehabilitační pomůcky. Na speciální cvičení nám tak v tuto chvíli nezbývají peníze. Proto jsme se obrátili na Patrona dětí. Předem děkujeme všem, kteří pomáhají.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě