společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Viktorce na jezdecký kroužek

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek jezdectví po celý rok

Obrázek daru
Lota  Kapuciánová
Patron příběhu

Lota Kapuciánová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Viktorčinu maminku jsem poznala v tanečním kroužku, kam chodily naše děti. Spřátelily jsme se, vídáme se a občas vyrazíme i na společný víkend. Viktorka to v životě nemá zrovna snadné. Má diagnostikovanou vývojovou dysfázii a těžší formu ADHD, která jí komplikuje studium i navazování vztahů s vrstevníky. Často kvůli tomu trpí stresem a úzkostmi, které však významně mírní čas strávený u koní. Jezdecký kroužek je pro ni odreagováním a relaxací, koně jí ale pomáhají i po zdravotní stránce. Viktorka ve svých 13 letech měří 179 cm a často ji bolí záda. Jízda na koni tak pro ni představuje způsob rehabilitace, který jí bolestí zbavuje. Pojďme jí proto dát šanci, aby ke koním mohla docházet i nadále, a přispějme jí na její milovaný jezdecký kroužek.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh Viktorky, kterou léčí pobyt u koní

Třináctiletá Viktorka se nejlépe cítí u koní. Jakmile přijde do stájí, je neskutečně šťastná. Nikdo tam na ni nepospíchá, všechno může dělat v klidu a v pohodě. A to je pro nic moc důležité. Viktorka je u koní v rámci jezdeckého kroužku 2x týdně. Hodinu vždy stráví v koňském sedle a další hodinu se věnuje péči o koně. Jednou měsíčně je potom u svých milovaných zvířat celý víkend. Byla bych moc ráda, kdyby mohla do kroužku docházet i příští rok, protože se o ni ale starám sama, nemohu jí ho zaplatit. Proto jsem se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Koně Viktorce pomáhají zvládat stres a úzkost, které ji přepadají v běžném životě. Viktorka má totiž diagnostikovanou těžší formu ADHD a vývojovou dysfázii. Ve škole má k sobě asistentku, která jí pomáhá se zapisováním poznámek, protože to sama nestíhá. Někdy jí také déle trvá, než vyjádří své myšlenky. Spolužáci ale Viktorku často nenechají ani dokončit větu a hned se jí začnou posmívat, že je moc pomalá a hloupá. Děti se jí hodně straní a Viktorce je to strašně moc líto.

U koní ale všechny její starosti mizí. Vůbec si nechci představit, jaké by to bylo, kdyby už do jezdeckého kroužku nemohla chodit. Proto vás moc prosím o finanční příspěvek právě na kroužek jezdectví. S pomocí jejího otce bohužel počítat nemohu. Nikdy se o ni nezajímal, poprvé ji viděl teprve nedávno. A já si jako samoživitelka takový výdaj nemůžu dovolit. Budu vděčná i ze ten nejmenší příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě