Viktorce na jezdecký kroužek

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek jezdectví po celý rok

Obrázek daru
Lota  Kapuciánová
Patron příběhu

Lota Kapuciánová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Viktorčinu maminku jsem poznala v tanečním kroužku, kam chodily naše děti. Spřátelily jsme se, vídáme se a občas vyrazíme i na společný víkend. Viktorka to v životě nemá zrovna snadné. Má diagnostikovanou vývojovou dysfázii a těžší formu ADHD, která jí komplikuje studium i navazování vztahů s vrstevníky. Často kvůli tomu trpí stresem a úzkostmi, které však významně mírní čas strávený u koní. Jezdecký kroužek je pro ni odreagováním a relaxací, koně jí ale pomáhají i po zdravotní stránce. Viktorka ve svých 13 letech měří 179 cm a často ji bolí záda. Jízda na koni tak pro ni představuje způsob rehabilitace, který jí bolestí zbavuje. Pojďme jí proto dát šanci, aby ke koním mohla docházet i nadále, a přispějme jí na její milovaný jezdecký kroužek.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh Viktorky, kterou léčí pobyt u koní

Třináctiletá Viktorka se nejlépe cítí u koní. Jakmile přijde do stájí, je neskutečně šťastná. Nikdo tam na ni nepospíchá, všechno může dělat v klidu a v pohodě. A to je pro nic moc důležité. Viktorka je u koní v rámci jezdeckého kroužku 2x týdně. Hodinu vždy stráví v koňském sedle a další hodinu se věnuje péči o koně. Jednou měsíčně je potom u svých milovaných zvířat celý víkend. Byla bych moc ráda, kdyby mohla do kroužku docházet i příští rok, protože se o ni ale starám sama, nemohu jí ho zaplatit. Proto jsem se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Koně Viktorce pomáhají zvládat stres a úzkost, které ji přepadají v běžném životě. Viktorka má totiž diagnostikovanou těžší formu ADHD a vývojovou dysfázii. Ve škole má k sobě asistentku, která jí pomáhá se zapisováním poznámek, protože to sama nestíhá. Někdy jí také déle trvá, než vyjádří své myšlenky. Spolužáci ale Viktorku často nenechají ani dokončit větu a hned se jí začnou posmívat, že je moc pomalá a hloupá. Děti se jí hodně straní a Viktorce je to strašně moc líto.

U koní ale všechny její starosti mizí. Vůbec si nechci představit, jaké by to bylo, kdyby už do jezdeckého kroužku nemohla chodit. Proto vás moc prosím o finanční příspěvek právě na kroužek jezdectví. S pomocí jejího otce bohužel počítat nemohu. Nikdy se o ni nezajímal, poprvé ji viděl teprve nedávno. A já si jako samoživitelka takový výdaj nemůžu dovolit. Budu vděčná i ze ten nejmenší příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě