Viktorce na obědy a školkovné

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školkovné a stravné v mateřské škole po celý rok

Obrázek daru
Michaela  Svobodová
Patron příběhu

Michaela Svobodová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Viktorku znám už od jejího narození. Žije v klidném a čistém prostředí jen se svou maminkou. Protože ale maminka nemá dostatek peněz na to, aby jí každý měsíc platila školku a obědy v ní, rozhodla se požádat o pomoc. Váš finanční dar jí pomůže uhradit náklady spojené s Viktorčinou docházkou do školky po celý rok, a to je už je opravdu velká pomoc. Viktorčina maminka i já za ni budeme nesmírně vděčné.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh své dcerky

Jsem maminkou pětileté Viktorky, jejíž narození pro mě bylo obrovským darem. Lékaři mi dlouhá léta tvrdili, že nikdy nebudu mít děti, takže Viktorčin příchod na svět byl zázrakem. Už od počátku jsem na ni však byla sama. Její otec k ní neměl žádný vztah, s její výchovou mi ale hodně pomáhal můj nyní už zesnulý dědeček. Ten se o mě spolu s babičkou od malička staral, protože moje matka byla alkoholička.

Viktorka byla a je moc hodné děvče. Baví ji kreslení a tancování, ráda zpívá, miluje zvířata, nejvíce koně. I přes svůj nízký věk také hezky zvládá angličtinu. Jsem na ni moc pyšná. Někdy je jí ale trošku hůře rozumět, tak chodíme na logopedii. Doma mi chce pořád pomáhat s vařením a uklízením a jejím největším snem je být zpěvačkou. Tak taková je moje Viktorka.

Od svých tří let chodí do školky, kde je opravdu ráda. Mezi kamarády ze školky i paní učitelkami je oblíbená, což mě moc těší. Protože jsem ale samoživitelka s malým příjmem, občas se stává, že musí být Viktorka kvůli nezaplacené školce doma. V takovém případě potom nemůžu jít do práce, a to je vždycky průšvih. Aby k tomu v budoucnu už nedocházelo, chtěla bych vás poprosit o pomoc. Můj celkový příjem je 8 000 korun, z čehož zaplatím 6 000 korun nájem a nakoupím jídlo a hygienu. Na školku mi tak už peníze nezbývají. Proto vám budu moc vděčná za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě