Viktorce na školkovné a obědy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné a stravné v mateřské škole na 4 měsíce

Obrázek daru
Bc. Lenka  Špendlíková
Patron příběhu

Bc. Lenka Špendlíková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

S Viktorkou a její maminkou jsem se seznámila při své práci sociálního pracovníka. Mamince pomáhám s řešením některých problémů, se kterými se potýká. Viktorka je veselá a šikovná holčička, ráda kreslí a užívá si čas strávený ve školce. Školka je pro ni velmi důležité místo, kde se setkává se svými kamarády a učí se spoustu nových věcí. Viktorčina maminka se ze všech sil snaží své dcerce vytvořit bezpečný domov. Pracuje na plný úvazek, ale z minulosti má několik exekucí, které jí jsou strhávány z platu. Proto dostává jen nezabavitelné minimum, to však stěží pokryje nutné životní náklady. Nemá tak z čeho ušetřit a ani nemůže Viktorce poskytnout nic navíc. Problém je například s platbou kroužků, které by Viktorka chtěla navštěvovat, nebo příměstských táborů. Viktorčin tatínek platí výživné, ale pouze minimální částku, která finanční situaci rodiny příliš nezlepšuje. O Viktorku se však nezajímá. Zaplacení školného a stravného v mateřské škole Viktorčině mamince umožní pravidelně odkládat peníze stranou. Díky tomu bude mít rodina větší finanční jistotu a maminka nebude muset každý měsíc přemýšlet, zda bude mít dostatek peněz na zaplacení školného. To se samozřejmě odrazí i na rodinné atmosféře.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,105 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh své Viktorky

Čtyřletá Viktorka je moje veselá a výřečná holčička, která moc ráda chodí do školky. Je společenská a kamarádská a mezi ostatními dětmi je jí dobře. Ve školce ji nejvíce baví malování, takže mi každý den domů nosí krásné obrázky.

O Viktorku se starám sama. Krátce poté, co jsem otěhotněla, přišel Viktorčin otec o práci, což ho zlomilo. Během pár následujících měsíců začal pít a brát drogy. Vše vyvrcholilo tím, když mě v 5. měsíci těhotenství napadl. Ještě té noci jsem si sbalila svoje věci a odešla ke kamarádce. Kamarádčina maminka mi poté pomohla získat bydlení v azylovém domě. Nedlouho po porodu jsem ho ale musela opustit, naštěstí mi moje sociální pracovnice pomohla najít bydlení v jiném azylovém domě, kde jsme s Viktorkou zůstaly další 2 roky. Dnes už spolu hospodaříme v malém a útulném bytě a konečně máme domov, který jsem si pro Viktorku moc přála. Podařilo se mi také najít si práci, kde jsem moc spokojená.

Bohužel mám dluhy, které se snažím poctivě splácet. Vím, že jsem se v minulosti dopustila mnoha chyb, dělám ale všechno pro to, abych to napravila a zajistila Viktorce spokojené dětství. Teď jsem se však dostala do finanční tísně a potřebovala bych pomoci s úhradou školky a obědů od září do prosince. I když pracuji, můj plat je nízký a část z něj jde na splátku dluhů. Sociální dávky už nepobírám a Viktorčin otec měsíčně posílá jen 500 korun výživné. Po úhradě všeho nutného mi měsíčně zbývá jen 1 800 korun na jídlo. Z toho školku uhradit nedokážu. Proto vás moc prosím o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě