Viktorce na stravné ve školce

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné v mateřské škole na celý rok

Obrázek daru
Lucie  Dančáková
Patron příběhu

Lucie Dančáková

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Jsem pracovník v sociálních službách a s Viktorčinou rodinou spolupracuji zhruba rok. Viktorka je druhou nejmladší dcerkou z celkem šesti dětí a nastoupila do povinného ročníku předškolní docházky. Ve školce se jí moc líbí, našla si tam kamarády, se kterými chce trávit co nejvíce času. Rodina je sociálně slabší a žije v komunitě, kvůli čemuž nemají nárok na dávky státní sociální podpory a hmotné nouze. Maminka je aktuálně na rodičovské dovolené a tatínek pracuje v sezónních zaměstnáních. Aktuálně jim bohužel schází peníze na úhradu stravného ve školce, proto prosí o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Viktorky, která je už předškolák

S manželem vychováváme 6 dětí a společně bydlíme v bytě 2+1. Já jsem na rodičovské dovolené a manžel je sezónní zaměstnanec. A jak už to tak v těchto zaměstnáních bývá, dostává jen minimální mzdu. Najít v naší oblasti pořádnou práci ale není snadné. Navíc bydlíme ve vyloučené lokalitě, což nás u mnoha zaměstnavatelů předem diskvalifikuje.

A proč vám to vlastně vyprávím? Naše šestiletá Viktorka nastoupila do školky jako předškolák. Moc se jí tam líbí, je ráda ve společnosti dalších dětí, se kterými si může hrát, malovat i tančit. Letos už do školky chodit musí, protože rok před nástupem do školy je školka povinná. S manželem si ale nemůže dovolit uhradit jí stravné. Pokud však nezaplatíme obědy a svačinky, tak nám ji ve školce nenechají. Proto vás moc prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě