Viktorce pro snadnější pohyb

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

na speciální rehabilitační kočárek Ulises

Obrázek daru
Michaela Sovincová
Patron příběhu

Michaela Sovincová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Viktorka je dcerka mojí kamarádky, celá její rodina je nám proto velmi blízká. Viktorka má mnoho zdravotních problémů, ale přesto všechno je veselá, pozitivní a vždy dobře naladěná. Trávíme společně hodně času, jezdíme na výlety a do lázní. Viktorka má mnoho aktivit a pro její pohodlí by bylo fajn, kdyby měla rehabilitační kočárek. Ten je konstituován pro větší děti a Viktorce by hodně usnadnil pohyb. Jezdit do školy a na rehabilitace by tak pro ni bylo jednodušší.

Společně jsme vybrali
celou částku 25,300 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Viktorce, která potřebuje speciální kočárek

Moje dcera Viktorka svůj život nezačala příliš vesele. Už pár hodin po porodu u ní nastaly vážné komplikace, objevila se vysoká teplota a křeče. To byl bohužel teprve začátek.

Dnes je Viktorce osm a půl. Je to veselá, komunikativní a optimisticky naladěná holčička, a to i přesto, že nemluví, nesedí ani nechodí. Za svůj krátký život už podstoupila tolik vyšetření, které jiní lidé nezažijí za celý život. Jejich výsledkem jsou bohužel tyto diagnózy: epileptická encefalopatie (závažné postižení mozkových funkcí a jejich rozvoje), centrální kvadruparéza (poškození všech končetin), těžká psychomotorická retardace a porucha vývoje řeči. Viktorka je tak odkázána na 24 hodinovou péči.

Viktorka druhým rokem navštěvuje speciální školu při Jedličkově ústavu. Dvakrát ročně s ní rovněž jezdíme do lázní v Klimkovicích, kde absolvuje speciální rehabilitační program. Po každé terapii je Viktorky fyzický i psychický stav o něco lepší. V rehabilitacích samozřejmě pokračujeme i po zbytek roku v různých zařízeních v místě našeho bydliště.

Naše holčička se pohybuje za pomoci speciálního vozíku, který používá hlavně ve škole. Teď bychom potřebovali rehabilitační kočárek, který je skladný a dobře se s ním manipuluje. Využívali bychom ho např. na cestu do školy, k lékařům a na rehabilitace. Pořízení takového vozíku je ale velmi finančně náročné a nám už na něj v rodinném rozpočtu nezbývají peníze. Touto cestou bychom vás proto rádi požádali o příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě