Vítkovi na doplatek na invalidní vozík

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

doplatek na invalidní vozík

Obrázek daru
Lenka  Pchálková
Patron příběhu

Lenka Pchálková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Vítkovy rodiče znám několik let, jsou to skvělí lidé. Když čekali Vítka, požádali mě o kmotrovství, což pro mě byla velká čest. Nikoho nenapadlo, že by se při porodu něco mohlo zvrtnout, nicméně se tak stalo a Vítek měl příchod na svět opravdu komplikovaný. Dlouho trvalo, než byl vůbec někdo schopen říci rodičům, co se s ním vlastně děje. Z Vítka je už sedmiletý kluk a v září nastoupil do speciální školy. Výškou na tento věk nevypadá a mentálně je na úrovni zhruba dvouletého dítěte. Bylo velkým úspěchem, když se naučil chodit, v čemž mu hodně pomohly rehabilitace a také lázně. Vítek je takový skřítek, je s ním veselo. Rád se směje a má nečekané nápady, takže je velmi nevyzpytatelný. Nikdy nevíte, kdy vám při krmení hodí něco na hlavu či do klína, případně sebere cokoliv v dosahu. Proto je nutné ho nějakým způsobem zabezpečit v invalidním vozíčku, protože kočárek již Vítkovým potřebám nevyhovuje. Vítek má další 3 sourozence - starší Aničku a mladší Moničku a Vilémka. I kvůli nim a cestování s nimi by rodině vozík velmi pomohl. Pojďme jim na něj společně přispět.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,437 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek vypráví příběh svého postiženého synka

Šestiletý Vítek se narodil v srpnu roku 2012 ve 38. týdnu těhotenství. Na svět přišel císařským řezem a nic nenasvědčovalo tomu, že by s ním něco nemělo být v pořádku. Už druhý den se ale objevily problémy s dýcháním a příjmem potravy. Vítek putoval do inkubátoru a podstupoval jedno vyšetření za druhým. Po pěti týdnech jsme si ho konečně mohli odvézt domů, diagnóza však byla stále nejasná.

Když byly našemu chlapečkovi tři měsíce, přestal dýchat. V nemocnici mu poté zjistili masivní reflux, což je stav, kdy se obsah žaludku opakovaně vrací do jícnu a někdy až do úst. Reflux Vítkovi způsobil také oboustranný zápal plic. Od té doby byl náš mrňousek v nemocnici častěji než doma.

Domů jsme se s ním vrátili dva dny před Vánoci a věřili jsme, že to nejhorší máme za sebou. To byl ale velký omyl. Problémy s krmením a následným masivním zvracením spolu se zástavami dechu se opakovaly a bylo to čím dál děsivější. Celá situace vyvrcholila kolem Vítkových 1. narozenin, kdy mu byla zavedena PEG sonda. Vítek totiž nedokázal sám jíst, a tak jsme ho museli krmit sondou rovnou do bříška. V té době také podstoupil mnoho operací a nemocnice se stala jeho druhým domovem.

Z Vítka je už sedmiletý kluk, přesná diagnóza však zatím nebyla stanovena. Genetické vyšetření odhalilo chromozomální odlišnost, která se však nevztahuje k žádnému konkrétnímu onemocnění. Magnetická rezonance dopadla výborně. Víme, že se jedná o kombinaci několika různých problémů, jak se ale bude stav našeho Vítka vyvíjet dál, nám nikdo říct nedokáže.

Vítek mentálně odpovídá rok a půl starému dítěti. Nemluví, ale domlouváme se znakováním. V pěti letech se díky pravidelnému rehabilitování rozchodil, na delší vzdálenosti ale musíme používat kočárek, který pro něj začíná být malý. Pojišťovna nám nyní přislíbila invalidní vozík, na který nám přispěje 20 000 korun. My musíme doplatit 9 437 korun, které však v tuto chvíli nemáme. S manželkou totiž vychováváme 4 děti a zajistit všechny potřeby pro tolik dětí pro nás není snadné. Proto vás moc prosíme o pomoc. Vítkova chůze je nestabilní a bez vozíku za chvilku nebudeme moci vyrážet na výlety, do školy ani na procházky.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě