Vítkovi na školné a dopravu do školy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

náklady spojené se školným a svozem do školy na 1. pololetí

Obrázek daru
Mgr. Ivan  Růžička
Patron příběhu

Mgr. Ivan Růžička

ředitel školy

Komentář patrona

Víťu znám jako žáka naší speciální školy, kde plní povinnou školní docházku. Víťa je žákem se souběžným postižením více vadami a žije v rodině s maminkou samoživitelkou. Díky finančnímu příspěvku by do naší soukromé školy mohl chodit i nadále a rozvíjet se pod dohledem odborníků.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby mohl Vítek chodit do školy, kde to má opravdu rád

Desetiletý Vítek miluje jízdu na kole a plavání, má také velký hudební talent. Navštěvuje soukromou školu, která je jako jediná v našem okolí specializovaná na mentálně a fyzicky handicapované děti. Ve škole se mu moc líbí, je tam šťastný a spokojený. Soukromá škola ale stojí nemalé peníze a pro mě jako matku samoživitelku je finančně náročné platit školné. Jinou alternativu poblíž místa našeho bydliště však nemáme.

Vítek se už od miminka potýká s neustálými návštěvami nemocnic a specialistů. Když měl 4 roky, musel podstoupit operaci ledviny. Později se u něj objevilo astma a alergie na potraviny. S postupujícím věkem se jeho stav bohužel zhoršuje. Neustále se objevují nové a nové diagnózy, se kterými se musí prát (např. vývojová dysfázie, vysoký tlak a cerebrální syndrom). Vítka teď hodně trápí jeho nožky – má zkrácené svaly a šlachy na koleni, kolena se mu prolínají příliš dozadu. Ujde jen velmi krátké vzdálenosti. Pravidelně však spolu rehabilitujeme a hodně mu pomáhá jízda na kole.

Do školy Vítka vozím autobusem. Je to ale hodně náročné, musíme dvakrát přestupovat. Od autobusu potom chodíme ještě 30 minut pěšky, což je pro Vítkovy nožky příliš náročné. Vítek je často unavený, občas v noci vůbec nespí, a složitá doprava do školy ho unavuje ještě víc. Jeho škola však organizuje pravidelný svoz dětí do školy, já si ho ale nemohu dovolit financovat.

Celkové náklady na Vítkovu léčbu jsou velké a můj finanční rozpočet je jakožto matky samoživitelky hodně omezený. Proto bych chtěla poprosit o příspěvek na školné a svoz do školy. Sama to nezvládnu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě