Vítkovi na tréninky stolního tenisu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

individuální tréninky stolního tenisu od 1. 7. 2018 do 30. 6. 2019, 5 x týdně

Obrázek daru
MUDr. Anton  Gavlas
Patron příběhu

MUDr. Anton Gavlas

předseda sportovního klubu stolního tenisu SKST Cheb

Komentář patrona

Vítka znám od jeho 10 let, kdy začal jezdit na turnaje ve stolním tenise po celém Karlovarském kraji. V tréninku je velice pilný a ctižádostivý a za nesmírné podpory obou rodičů dělá velké výkonnostní pokroky. I s protézou dokáže hrát vyrovnaně s dětmi bez hendikepu a porážet je, což několikrát dokázal svým vítězstvím na krajském přeboru Karlovarského kraje, účastí na mistrovství České republiky a Olympiádě dětí a mládeže. Pro samotné rodiče je příprava takového nadaného sportovce velmi finančně nákladná. Vítek by se nyní rád kvalifikoval na paralympiádu do Tokia, a tak má před sebou hodně práce. Proto Vás žádám o finanční dar na individuální tréninkové jednotky pod odborným vedením profesionálního trenéra. Pomozme prosím Vítkovi a jeho rodičům, aby se Vítek mohl jednou stát paralympijským vítězem.

Společně jsme vybrali
celou částku 60,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Vítkovi, který by se rád kvalifikoval na paralympiádu

Vítek se narodil s vývojovou vadou obou dolních končetin. V důsledku toho používá na pravé noze protézu. Od malička je velmi hravý a nebojácný a se svojí protézou se naučil velmi rychle fungovat. Už ve dvou letech na ní začal sám chodit.

Velmi brzy jsme jako rodiče zjistili, že je Vítek hodně pohybově nadaný. Ve třech letech začal jezdit na kole, v osmi se z něj stal zdatný plavec. Jeho osudovým sportem je ale stolní tenis.

Když mu bylo sedm let, začali jsme si v obýváku pinkat s míčkem na stolní tenis a se školními učebnicemi místo síťky. Vítek z toho byl nadšený, moc ho to bavilo. A tak jsme mu k narozeninám pořídili pořádný stůl na stolní tenis a Vítkova vášeň pro tento sport vypukla naplno.

Jako osmiletého chlapce jsme ho přihlásili na stolní tenis do TJ Jiskry Aš. Do dvou let výkonnostně dohnal zdravé a starší děti a stal se několikanásobným medailistou a přeborníkem Karlovarského kraje. Jako jediný hendikepovaný sportovec se také probojoval na Olympiádu dětí a mládeže v roce 2017, kde skončil na 17. místě. Vítek je rovněž vítězem celorepublikové ankety Talent roku 2016 a vítěz ankety Sportovec roku 2016 Karlovarského kraje. V roce 2017 se stal členem mužské reprezentace České republiky hendikepovaných sportovců a rád by si nyní vybojoval účast na paralympiádě v Tokiu, která se bude konat v roce 2020.

Vítek se chce vyrovnat zdravým stolním tenistům a být příkladem jiným tělesně postiženým dětem. Jeho příprava je cílevědomá, bohužel ale velmi finančně náročná. Jako rodiče se ho snažíme co nejvíc podporovat, ale teď bychom potřebovali pomoc. Proto prosíme o příspěvek na Vítkovi pravidelné individuální tréninky.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě