Vlastíkovi na intenzivní rehabilitace

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní rehabilitace, dar zajišťuje centrum ARCADA

Obrázek daru
Andrea Jelínková
Patron příběhu

Andrea Jelínková

učitelka

Komentář patrona

Jsem Vlastíkova učitelka, znám také celou jeho rodinu. Vlastík je desetiletý chlapec s těžkým kombinovaným postižením, který je odkázaný na invalidní vozík a pomoc druhého člověka. Pro děti s tímto postižením jsou nezbytné rehabilitace, které jsou však velmi nákladné. Rodiče by takovou rehabilitaci chtěli Vlastíkovi dopřát, a proto se obrátili na Patrona dětí se žádostí o pomoc.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 10300 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna Vlastíka, který se narodil s dětskou mozkovou obrnou

Před deseti lety se mi narodila dvojčátka. Sárinka je naštěstí zdravá, ale Vlastík bohužel takové štěstí neměl, neboť se narodil s těžkým poškozením mozku. Od narození trpí dětskou mozkovou obrnou, která postihla všechny čtyři jeho končetiny. Taktéž trpí mentální retardací. Snažíme se s manželem dělat všechno pro to, aby byl alespoň trochu samostatný, ačkoliv je jasné, že o něj budeme muset pečovat do konce života.

Pro Vlastíkův vývoj jsou naprosto klíčové rehabilitace. I díky nim dělá velké pokroky ve svém vývoji. Rádi bychom mu dopřáli rehabilitační pobyt, kde by mu cvičení pomohlo uvolnit svalové napětí a rozpohybovat jeho ručičky a nožičky. Centrum také nabízí speciální program na stimulaci obnovy mozkových buněk a na rozvoj řeči. Moc se těším na okamžik, kdy bude moci Vlastík říct svých prvních pár slovíček.

Bohužel jsou tyto rehabilitace a terapie příliš nákladné a pojišťovna je neproplácí. Já musím zůstávat s Vlastíkem doma, rodinu zaopatřuje pouze manžel. Také nesmíme zapomínat na Sárinku. Žádám proto o pomoc touto cestou a za jakýkoliv příspěvek na Vlastíkovy rehabilitace budeme celá rodina moc vděčná. Věřím, že udělá velké pokroky!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě