Vojtíkovi na jazykovou terapii

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

edukativní terapii, intenzivní jazykovou a komunikační terapii, ergoterapii, dar zajišťuje Playsi

Obrázek daru
Mgr. Radka  Majerová, Ph.D.
Patron příběhu

Mgr. Radka Majerová, Ph.D.

jazyková terapeutka

Komentář patrona

Vojtík k nám dochází do Evropského centra jazykové rehabilitace kvůli své závažné poruše komunikace. Je to hodný a šikovný kluk, který se dobře učí, je schopen sám říct několik málo slov, zatím jen šeptem, neboť mu chybí hlasová síla. V osvojení nových slov, artikulaci i síle hlasu se však stále zlepšuje. Motorické dovednosti a schopnosti sebeobsluhy si upevňuje na ergoterapii. Všichni doufáme, že se před začátkem školní docházky osamostatní, jak jen bude moci. Bohužel jsou terapie pro rodinu velmi nákladné, žádají proto o finanční podporu touto cestou, aby mohl Vojtík do první třídy nastoupit bez výraznějších potíží.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 7000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Vojtíka, který trpí poruchou autistického spektra

Vojtíkovi je sedm let a v září by měl nastoupit do školy. Je to hodný a učenlivý hoch, kterému celá rodina věnuje odmalička zvýšenou péči. Narodil se předčasně a byla mu diagnostikována porucha autistického spektra, ale své místo ve světě si vybojoval. Díky terapiím a péči všech rodinných příslušníků, ale i své vlastní snaze, dělá velké pokroky každý den a do první třídy se moc těší.

Není to však jednoduché. Vojtík je přecitlivělý na smysly, především na sluch, což mu ztěžuje pobyt v dopravních prostředcích. Cesty kamkoliv jsou pro něj nesnesitelné. Má potíže s hmatem a jemnou motorikou a díky potížím s čichem má omezený jídelníček. Největší potíž má s řečí, dosud nemluví plynule. Je schopen oslovit své blízké jménem, věci pojmenovává počáteční slabikou, ale pár slov, které si osvojil, je schopen pouze zašeptat. Naštěstí mu rodina zařídila ergoterapii, na které si zlepšuje motoriku a intenzivní jazykovou terapii, ve které se zlepšuje v komunikaci. Dělá nevídané pokroky a rodina z něj má obrovskou radost.

Terapie však představují velkou čáru přes rodinný rozpočet a Vojtíkovi rodiče mají často obavy, že jim na ně nezbydou peníze. Musí se také věnovat svému staršímu synovi, který trpí ADHD. Chtějí ale pro oba udělat maximum, žádají proto o příspěvek na Vojtíkovi terapie touto cestou. Za jakoukoliv pomoc budou moc vděčni, nesmírně jim to uleví a Vojtík bude moci v novém školním roce nastoupit do první třídy s velkou slávou.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě