Vojtíškovi pro radost z pohybu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zdravotní rehabilitace; dar zajišťuje ARCADA NeuroMedical Center

Obrázek daru
Michaela Štůsková
Patron příběhu

Michaela Štůsková

zdravotní laborant

Komentář patrona

S Vojtíškem jsme se potkali v lázních, kde jsem byla se svojí dcerou. S jeho rodiči jsme přátelé. Vojtíšek žije v láskyplné rodině, kde jsou děti vždy na 1. místě (Vojtíšek má ještě staršího brášku). Rodiče jsou sportovně založení a mají rádi přírodu. Vojtíška trápí dětská mozková obrna, a i když původní prognózy byly takové, že nikdy nebude chodit, dnes si chůzi užívá. Sice ujde jen krátké vzdálenosti, ale chodí rád. Je to veselý a chytrý chlapec, kterému další rehabilitace pomohou se zdokonalovat v pohybu, který je nedílnou součástí života každého z nás. S lepší chůzí ho jistě čeká i lepší budoucnost.

Společně jsme vybrali
celou částku 54,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Rodiče vyprávějí příběh svého Vojtíška

Příběh našeho čtyřletého Vojtíška se začal psát v lednu roku 2014. Tehdy se po problematickém těhotenství narodil předčasně, ve 34. týdnu. Tři dny poté za námi lékaři přišli s tím, že měl Vojtíšek rozsáhlé krvácení do mozku, které zasáhlo všechny mozkové komory. Připravovali nás na to, že krvácení jistě způsobí nějaké trvalé postižení. K tomu se ještě přidaly potíže s dýcháním a infekce, jejíž původ nikdo nedokázal odhalit.

V tu chvíli se nám zhroutil svět. Doma jsme měli Vojtíškova tříletého brášku, který nás potřeboval, a my přitom pořád běhali jenom kolem Vojtíška. Nedokázala jsem si představit, jak to zvládneme.

Po několika vyšetřeních se ukázalo, že krevní sraženina u Vojtíška způsobila ucpání odtoku mozkomíšního mozku, který utlačoval mozková centra. Vojtíškovi se také neustále zvětšovala hlavička. Ve třech měsících tak musel podstoupit operaci mozku, při níž mu byl vytvořen náhradní odtok moku z mozku. Po jeho zotavení jsme okamžitě začali intenzivně rehabilitovat šetrnou Bobathovou metodou.

Jak nám ale Vojtíšek rostl, trnuli jsme, kdy se objeví další postižení. Vojtíškův vývoj byl totiž celkově zpomalený, kvůli chudokrevnosti hodně spal a byl slabý. V jeho necelých dvou letech nám lékaři řekli, že má náš chlapeček dětskou mozkovou obrnu a poškozené nervové dráhy na nožkách. Vojta také trpí centrální axiální hypotonií, což znamená, že vůbec nepoužívá břišní svaly. Dochází tak k deformaci celkového pohybového aparátu a hrozí skolióza páteře. Vojtíšek má rovněž zkrácené stehenní svaly a zkracují se mu Achillovy šlachy.

S naším synkem pravidelně rehabilitujeme a snažíme se s ním 2x do roka absolvovat intenzivní rehabilitační pobyty v lázních. Tentokrát bychom rádi vyzkoušeli intenzivní třítýdenní program v neurorehabilitačním centru ARCADA, který by pomohl stabilizovat Vojtíškův stav. Na rehabilitační pobyt nám teď však nezbývají peníze.

Jako asi každý rodič postiženého dítěte se snažíme pro Vojtíška udělat všechno, aby byl jeho život co nejlepší a nejplnohodnotnější. Celková péče o něj je však velmi nákladná, a proto se snažíme shánět finanční prostředky, které by nám situaci ulehčily. Děkujeme předem za případnou finanční podporu. Moc si toho vážíme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě