Vojtovi na internát a školní obědy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zaplacení internátu a stravného na školní rok 2019/2020

Obrázek daru
Bc. Klára  Pazderová
Patron příběhu

Bc. Klára Pazderová

pracovnice Charity

Komentář patrona

Jako sociální pracovnice spolupracuji s Vojtovou rodinou už víc než 3 roky. Maminka nás oslovila po požáru jejich domu a od té doby intenzivně spolupracujeme na zlepšení jejich životní situace. Když už to po požáru vypadalo, že se situace uklidňuje, rodina se dozvěděla, že je tatínek vážně nemocný. I přes mnoho operací a náročnou léčbu v loňském roce zemřel. Maminka tak najednou zůstala sama na 5 dětí. Provázeli jsme jí touto skutečností a pomáhali jí vyřídit všechny dávky státní sociální podpory. Je to velmi šikovná a aktivní žena a přes všechny těžkosti se snažila, aby se měli všichni dobře. Nyní by měla nastoupit do práce, protože jí skončila rodičovská dovolená. V tuto chvíli však vhodné zaměstnání nemůže najít (kvůli dětem potřebuje zkrácený úvazek). Rodina se tak potýká s velkými finančními problémy. Vojta chodil celé léto na brigádu a nyní nastoupil do 2. ročníku střední školy. Maminka si ale nemůže dovolit financovat mu internát ani obědy ve škole, proto prosí o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 19,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Vojty, který se musel vyrovnat se ztrátou domova i smrtí tatínka

Vojtovi je 16 let a už odmala ho baví práce se dřevem. Se svojí mamkou a čtyřmi mladšími sourozenci bydlí v pronajatém rodinném domku na vesnici. Není to však tak dávno, co s nimi ještě bydlel tatínek.

Před necelými čtyřmi lety se stalo neštěstí, které rozpoutalo vlnu tragických rodinných událostí. Nejprve Vojtův rodinný dům zachvátil požár. Po velké a dlouhé námaze rodičů, sociálních pracovníků a Charity se ale rodina dokázala jakž takž stabilizovat. Několik týdnů po požáru však přišla zpráva, že je Vojtův tatínek hodně nemocný. I když podstoupil mnoho operací a náročnou léčbu, na začátku března loňského roku bohužel zemřel. Pro rodinu to byla obrovská rána. Maminka, která v té době byla na rodičovské dovolené, najednou přišla o svoji oporu a zároveň zůstala na všechno sama.

I přes veškerou pomoc státního sociálního systému bohužel nezvládá hradit vše, co její děti potřebují. Vojta teď nastoupil do 2. ročníku střední školy, která ho moc baví. Protože je ale docela daleko od domova, musí bydlet na internátu. Maminka si však nemůže dovolit internát platit, Vojtovi nemůže financovat ani pravidelné obědy. Pojďme mu proto pomoci my!

P. S. Jméno chlapce v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě