Vozík pro Kristýnku se svalovou dystrofií

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

elektrický invalidní skládací vozík včetně příslušenství; dar zajišťuje FLEXiThrone, s.r.o.

Obrázek daru
Hana  Guidová
Patron příběhu

Hana Guidová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Malou Kristýnku znám od jejího narození, s její maminkou se přátelíme už léta. Kristýnka je nesmírně milá a usměvavá holčička, je také hodně snaživá, šikovná, pokorná a skromná. Narodila se jako zdravé dítě, kolem pátého roku se ale objevily problémy s pohybem, kdy nemohla vylézt na klouzačku, začala hůře chodit do schodů, byla rychleji unavená. V roce 2017 pak genetické testy odhalily těžké onemocnění, při němž jí postupně ochabuje svalstvo. Od té doby s ní rodiče pravidelně cvičí, chodí plavat, jezdí na koni a provádějí další činnosti, které jim jsou doporučovány. I přesto všechno, co pro svoji dcerku dělají, se však Kristýnčin zdravotní stav zhoršuje. Proto rodina potřebuje elektrický invalidní vozík, který rodičům usnadní každodenní péči o ni a samotné Kristýnce poskytne více samostatnosti a svobody. Protože je ale pořízení vozíku nad finanční možnosti rodičů, obrací se s žádostí o příspěvek na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 76,956 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Kristýnky, kterou přestává poslouchat vlastní tělo

Osmiletá Kristýnka je šikovná a chytrá holčička, která každého odzbrojí svým úsměvem. V jejím těle se ale odehrává boj se zákeřnou nemocí, jež ji postupně zbavuje možností pohybu.

Kolem pátého roku Kristýnčina života jsem si všimla, že se jí zhoršuje chůze. Začala se kolébat, ze země nebo ze dřepu vstávala podivným způsobem a chůze po schodech nebo nástup do dopravních prostředků jí najednou dělal velké potíže. Často padala a rychle se jí zkracovaly Achillovy šlachy.

Dlouho jsme netušili, co se to s naší holčičkou děje, až řada vyšetření odhalila vrozenou genetickou vadu, tzv. pletencovou svalovou dystrofii. Ta způsobuje postupné ochabování svalstva, hlavně dolních končetin. Nemoc ale postupně útočí i na trupové a břišní svalstvo a časem může zasáhnout i dýchací a srdeční svaly.

Léčba, která by Kristýnce pomohla, bohužel zatím neexistuje, nemoc navíc postupuje hodně rychle. Snažíme se jí zpomalit za pomoci každodenního protahování svalů, především pak Achillových šlach, docházíme na fyzioterapii a ergoterapii, cvičíme podle Vojtovy metody. Hodně jí pomáhá také plavání a hipoterapie (terapie s využitím pohybu koňského hřbetu).

Kristýnka je v tuto chvíli zcela závislá na naší pomoci, my bychom jí ale chtěli dopřát trošku samostatnosti alespoň v tom, aby si například doma mohla sama pro něco „dojít“. Velkým pomocníkem by nám byl elektrický invalidní vozík, který by byl jejím skvělým parťákem a prostředkem k větší svobodě. Bohužel se ale jedná o velký výdaj, který si s manželem teď nemůžeme dovolit. A tak vás moc prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě