Vozík pro Vlastíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

invalidní vozík; dar zajišťuje REHA 82 a.s.

Obrázek daru
Bc. Anna  Hergeselová
Patron příběhu

Bc. Anna Hergeselová

fyzioterapeutka

Komentář patrona

S Vlastíkem se znám jako jeho fyzioterapeutka. Cvičíme spolu zhruba od prosince minulého roku. Dojíždí na intenzivní terapie, které probíhají každý den po dobu 2 hodin. Jezdí většinou týden či dva za sebou. Vlastík je šikula a vytrvalec s dobrou náladou. Vlastíkovi i rodině by velmi zjednodušil život nastavitelný vozík, využitelný doma i venku. Vozíček je vhodný pro děti. Je růstově nastavitelný, dobře se skládá, tudíž by bylo mnohem jednodušší s ním manipulovat na cestách do školy či na rodinné výlety.

Vlastík má kvůli svému komplikovanému zdravotnímu stavu problém samostatně se pohybovat a obsloužit se, je plně závislý na pomoci druhé osoby. Žije v úplné rodině spolu se svou sestrou dvojčetem. Maminka je bez přijmu, péče o syna jí nedovoluje zaměstnání. Tatínek pracuje, ale jeden plat je pro čtyřčlennou rodinu nedostačující. Rodina proto prosí o pomoc s pořízením vozíčku pro Vlastíka.

Společně jsme vybrali
celou částku 61,808 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Vlastíkův příběh

Vlastíkovi je osm let. Narodil se jako druhé dvojče předčasně ve 31. týdnu těhotenství. Ultrazvukové vyšetření po porodu potvrdilo nález, který se později vyvinul v dětskou mozkovou obrnou. Má postiženy všechny končetiny.

Vlastík je plně závislý na pomoci druhé osoby. Sám nezvládne nic. Nesedí, nechodí, nemluví. Rodina Vlastíka pravidelně vozí na rehabilitace. Vlastík hezky spolupracuje a je trpělivý. Jak ale roste, začíná mu být jeho současný vozík malý. Rodina s odborníky vybrala nový, který by jak jemu, tak jeho okolí (rodině, fyzioterapeutům, spolužákům, učitelům) moc usnadnil práci. Vozík je růstově nastavitelný, bude tudíž sloužit dlouhá léta.

Rodinný rozpočet sestává z jednoho platu, maminka je s Vlastíkem doma a stará se o něj. Rodiče se obrátili na Patrona dětí s velkou prosbou o pomoc s pořízením nového vozíku. Spojíme síly a pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě