Výbava do školky pro aktivního Nikolase

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

výbavu do školky (bačkory, tenisky, pyžámko apod.)

Obrázek daru
Jiřina Kucharik Dostálová, DiS.
Patron příběhu

Jiřina Kucharik Dostálová, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

Nikolase znám z Domu pro osamělé rodiče s dětmi v nouzi. Jsem sociální pracovnicí této rodiny a znám jejich situaci. Maminka Nikolase je velmi šikovná a o své dva syny se moc dobře stará. Kluci žijí v čisté domácnosti a každý den mají teplé jídlo. Nikolas je "divoké" dítě, které u ničeho moc dlouho nevydrží. Sama s ním chodím do kroužku keramiky a vím, jak je těžké udržet jeho pozornost. Přesto všechno s ním má jeho maminka trpělivost. Snaží se jej směrovat k nějaké činnosti, u které by vydržel. Otec chlapců rodině finančně nepřispívá, maminka je proto závislá na dávkách hmotné nouze. Intenzivně si ale hledá práci. Nikolas už je předškolák a seznam věcí, které bude ve školce potřebovat, je dlouhý. A protože na všechny potřebné věci nemá maminka peníze, rozhodla se s mojí pomocí požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Nikolase, který bydlí s maminkou a bráškou v azylovém domě

Pětiletý Nikolas je aktivní kluk, který rád dovádí venku. Jezdí na kole, běhá a rád si hraje na schovávanou. Když je ale ošklivo a musí být doma, velkou radost z toho nemá. Chvilku totiž neposedí, takže nehrozí, že by se třeba hodinu díval na pohádky.

Nikolas má staršího brášku Martina a společně s maminkou bydlí v azylovém domě. Maminka se momentálně rozvádí s tatínkem kluků, a protože jí neplatí výživné, nedokáže zatím sama hradit náklady na jiné bydlení.

Maminka se snaží, aby chlapci tíživou finanční situaci nepociťovali, s příchodem nového školního roku to jde ale těžko. Staršího Martina musí vybavit školními pomůckami a Nikolas potřebuje do školky bačkory, tenisky na ven a spoustu dalších věcí. A protože maminka nemá nikoho, kdo by jí mohl pomoci, sebrala odvahu a rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě