Výbava ke studiu pro nadšeného kuchaře Martina

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

výbavu ke studiu pro kuchaře/číšníka (rondon, zástěra, dvoje boty, košile, kalhoty) a zdravotní prohlídku

Obrázek daru
Hana Joglová
Patron příběhu

Hana Joglová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Martina znám od roku 2017, kdy se svojí maminkou a sourozenci bydlel na ubytovně, později v azylovém domě. Koncem téhož roku se jim s mojí pomocí podařilo pronajmout malý domek, kde žijí doposud. Po celou tu dobu se však potýkají s velkými finančními potížemi. Otec dětí neplatí alimenty a rodina je závislá na dávkách hmotné nouze. Maminka pracovala u obce, kvůli velkým zdravotním obtížím však byla dlouho v pracovní neschopnosti a nyní je pro ni prakticky nereálné najít si nové zaměstnání. V péči má 4 děti a o všechny se pečlivě stará. Její dvojčata navštěvují 5. třídu a dcerka 9. třídu. Nejstarší Martin v září nastoupil do 1. ročníku na střední školu, obor kuchař/číšník. Všechny děti mají hezké známky a maminka bedlivě dohlíží na to, aby si plnily své školní povinnosti. Dá se říct, že poté, co rodina odešla od otce, převzal úlohu mužské hlavy rodiny Martin. Mamince je velkou oporou a na svůj věk vystupuje nezvykle zodpovědně. Obor, který si ke studiu vybral, ho zajímá a do školy chodí rád. K vykonávání povinné praxe však potřebuje vhodné oblečení, na které doma nejsou peníze. Proto se maminka rozhodla s mojí pomocí požádat o finanční příspěvek Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,849 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Martina, který pomáhá s péčí o domácnost i sourozence

Šestnáctiletý Martin je mojí velkou oporou. Pomáhá mi s domácností i péčí o své tři sourozence a nezdráhá se uklidit nebo uvařit večeři pro celou rodinu. Po svém otci, který se o něj ani jeho sourozence nezajímá, převzal roli mužské hlavy rodiny a já jsem na něj nesmírně pyšná. Ve svém volném čase se zajímá o 2. světovou válku a sbírá mince.

Martin letos nastoupil na střední odborné učiliště, obor kuchař/číšník. Vaření ho totiž vždycky moc bavilo a navíc je rád mezi lidmi, proto si myslím, že si studijní obor vybral opravdu dobře. K vykonávání povinné praxe ale potřebuje spoustu věcí jako např. rondon, zástěru, kalhoty apod. Protože se ale nacházím ve finanční tísni, nemohu mu nic z toho koupit.

Martinův otec mi dluží velkou částku na výživném, nezdá se však, že by ho nějak trápilo. Já jsem loni onemocněla boreliózou a s jejími následky se peru doteď. Naše rodina tak žije jen z životního minima. Proto jsem se rozhodla požádat o pomoc s pořízením potřebného oblečení a obuvi, kterou Martin k výkonu praxe potřebuje, vás. Zároveň budu vděčná za příspěvek na zdravotní prohlídku, kterou Martin musí projít. Za vaši podporu budeme Martin i já nesmírně vděční.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě