Vybavení pokojíčku pro Matyáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

vybavení dětského pokojíčku; dar zajišťuje maxmax.cz

Obrázek daru
Žaneta Haltufová
Patron příběhu

Žaneta Haltufová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Matyášek je skoro tříletý brouček, syn mojí kamarádky Veroniky. Jsou našimi kamarády do pohody i nepohody. A i když bydlí v jiném městě než my, vídáme se každý víkend u Matyáškových prarodičů. Maťuna, jak mu říkáme, bydlí jen se svou maminkou. Ta se pro něj snaží vybudovat to nejlepší, i když to jako samoživitelka nemá jednoduché. Otáčí se, jak může, aby se měli alespoň trochu lépe. Bohužel život nám někdy přináší věci, které neovlivníme. A jednu takovou věc přinesl i den 30. 10. 2017. V bytě, kde oba bydlí, bouchl plyn a zničil jim téměř vše. V době výbuchu byl Matyášek se svou maminkou doma. Oba dva přežili jen zázrakem. Pojďme jim alespoň trochu pomoci, nejen finančně, ale i psychicky. Matyáškovi by nový pokojíček udělal ohromnou radost.

Společně jsme vybrali
celou částku 19,499 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Matyášek je můj tříletý šikovný chlapeček, který si zatím příliš rodinného klidu a štěstí neužil. Když mu byl rok a půl, odešel od nás jeho otec. Nyní je ve vězení, o Matyáška se nezajímá a na jeho výchovu nijak nepřispívá. Matyáška tak vychovávám sama a myslím, že to zvládám celkem dobře.

I když odchod Matyáškova otce pro nás nebyl jednoduchý, pořádná rána osudu nás teprve čekala. 30. října 2017 u nás v domě bouchl plyn. Jako zázrakem jsme přežili, náš byt byl ale úplně zničený. Nezůstalo nám vůbec nic.

Tři měsíce jsme žili s mými rodiči, kteří nám hodně pomohli. Protože ale bydlí 35 kilometrů od města, kde pracuji, bylo to velmi náročné na dojíždění. Velkou oporou nám také byli moji přátelé.

Od konce ledna tohoto roku už s Matyáškem bydlíme opět v našem bytě. I když se ho podařilo jakž takž zrekonstruovat, nezbyly mi peníze na vybavení dětského pokojíčku. Jako každý kluk by si i Matyášek přál mít místo na své hračky a poklady. A já bych si pro něj přála pohodlnou postel, na které by se mu krásně spalo. Od září také půjde do školky a rád by měl své království, kam si může pozvat svoje kamarády. V tuhle chvíli mu ale pokojíček z finančních důvodů vybavit nemůžu, proto budeme rádi za každou pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě