Vytrvalci Rostíkovi na speciální rehabilitace

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační cvičení, služby zajistí SPIRÁLA - výukové a rehabilitační centrum

Obrázek daru
Šárka  Drašáková, DiS.
Patron příběhu

Šárka Drašáková, DiS.

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Rodiče malého Rosti znám od roku 2008. S maminkou Janou jsme se seznámily v době našich prvních těhotenství. První dítka se nám narodila v rozmezí 2 měsíců a oběma holčičky. Staly se z nás velmi dobré přítelkyně, společné výlety a aktivity a hry s dětmi jsme prožívaly naplno :-) Naše druhá dítka jsme k velké radosti opět čekaly téměř ve stejném termínu a náhodou obě kluky! Naše plány na to, co spolu se všemi dětmi budeme podnikat byly báječné. Ale zasáhl osud. Ve 40 týdnu těhotenství lékaři mé kamarádce zjistili, že miminko bude trpět cévním onemocněním mozku. Maminka byla s Rostíkem od narození prakticky neustále v nemocnicích, převážně v pražském Motole, kde se podrobil mnoha operacím. Dlouho musel ležet a spinkat, a i z toho důvodu mu ochably svaly. Rostík potřebuje 24h péči, maminka se o něj stará doma nebo je s ním na speciálních rehabilitačních pobytech. Je potřeba s ním pravidelně cvičit, aby všechno dohnal. Rostík žije rodiči a starší sestřičkou v milujícím rodinném prostředí. Rodičům dělá každý jeho pokrok velikou radost. Nyní objevili účinné rehabilitace a terapie v centrech Spirála a Arcada, a rádi by je s Rostíkem absolvovali. Jejich cena je však nad rodinný rozpočet. Velmi obdivuji vytrvalost rodičů a Rostíkovu neúnavnou chuť cvičit. Moc jim držím palce, aby na léčbu sehnali prostředky.

Společně jsme vybrali
celou částku 26,350 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého Rostíka

Dobrý den. Našemu Rostíkovi je 19 měsíců a máme ještě devítiletou dceru Nelinku. Žijeme ve vlastním bytě pořízeném na hypotéku. Já jsem momentálně na rodičovské dovolené, manžel pracuje.

Na konci mého těhotenství lékaři zjistili, že malý má vrozenou malformaci cév (shluk mozkových cév). Krátce po narození Rostík podstoupil první operaci, po které ale nastala komplikace. Prasklá cévka zalila velkou část mozkové komory a došlo tak k dalším poškozením. Rostík proto dostal do mozku přístroj, který reguluje odtok mozkomíšního moku. Krvácení přivodilo bohužel i epilepsii. Z důvodu dlouhodobého ležení, ale samozřejmě i proto, že hlavička dostala na začátku hodně zabrat, trpí Rostík ochablostí centrálních svalů. Oči má v důsledku neprokrvování také slabé. Ve svém věku se neumí posadit ani neleze, neudrží hrníček. Potřebuje naši celodenní péči.

Rádi bychom s Rostíkem co nejvíce cvičili, aby dohnal pohybový deficit. Ke cvičení Vojtovy metody a cvičení v neurorehabilitačním centru Arcada, kde s Rostíkem cvičíme v oblečku TheraSuit, bychom rádi přidali program sestavený v rehabilitačním centru Spirála. Cvičení zlepšuje jeho fyzickou kondici a viditelně ho posouvá dál. Takto finančně náročné terapii si ale v současné době nemůžeme dovolit, a tak jsme se obrátili na nadaci Patron dětí s prosbou o pomoc. Vám všem, kteří pomáháte dětem, které mají život díky nemoci o moc komplikovanější ze srdce děkujeme!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě