Výuka angličtiny pro Elišku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

roční kurz výuky anglického jazyka dle Helen Doron + studijní materiály

Obrázek daru
Nikola Křehová, DiS.
Patron příběhu

Nikola Křehová, DiS.

vedoucí sociální pracovnice, Na počátku, o.p.s.

Komentář patrona

Maminka pobývala s dětmi v našem azylovém domě jen krátce. Hned bylo jasné, že naši pomoc nebude potřebovat dlouho, spíše jen na přechodnou dobu. Její děti, i přes nelehkou situaci, vždy zářily štěstím, neboť pro ně uměla i z toho mála, co měla k dispozici, vytvořit dobré zázemí. Tak se jim dařilo lépe snášet nepřízeň osudu. Čas strávený s nimi byl vždy plný radosti a legrace. Zaslouží si pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,900 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Elišce, jejíž rodina se nachází v obtížné životní situaci

Jsem hrdou mámou 5 dětí. Nejmladší člen naší rodiny má 9 měsíců, nejstarší dceři je 9 let. Své děti vychovávám sama.

Eliška (9 let) je veselá a usměvavá dívenka, která i přes vše nehezké, co ji v životě potkalo, rozdává radost a lásku na všechny strany. Je velmi všestranná a úžasně tvořivá.

Všechny své děti učím doma, nyní bych ale byla ráda, kdyby Eliška mohla chodit na kurz angličtiny. Od třetí třídy je totiž angličtina povinná a já ji bohužel dobře neovládám. Schopnost dorozumět se cizím jazykem by ji mohla propojit se světem a otevřít další možnosti a příležitosti.

Loňský rok byl pro nás velmi náročný, protože jsme z finančních důvodů museli opustit místo našeho trvalého bydliště. Od září jsme se potom několikrát stěhovali, chvilku jsme strávili i v azylovém domě. Nyní žijeme v bytě mé babičky, který by se měl však v brzké době prodat. Proto pokračuji v hledání bydlení dál. Snad se mi brzy podaří najít vhodný a dlouhodobý podnájem pro nás pro všechny.

Abych se o své děti dokázala postarat, vzala jsem si půjčky, které horko těžko splácím. V bance jsem žádala o snížení měsíční výše splátky, bohužel mi ale nebylo vyhověno. Otec dětí s námi nebydlí, což je vlastně dobře. Nežilo se nám s ním hezky. Dlouhou dobu jsme se nemohli domluvit na výši alimentů a způsobu kontaktu s dětmi. Koncem října však byl vynesen rozsudek o péči, styku a výživném. Snad se nám tak konečně začne blýskat na lepší časy.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě