Výuka hry na housle pro Petříka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

úhradu ZUŠ na jedno pololetí, hra na housle

Obrázek daru
Filip Trčka
Patron příběhu

Filip Trčka

vedoucí zájmové činnosti

Komentář patrona

Petr je jedenáctiletý kluk, kterého znám z Muzea romské kultury, kde jsem doučoval a z letních táborů. Petr má ještě dva mladší bratry a žije s maminkou, která je samoživitelka. Stará se o ně perfektně, vodí je do školy i ze školy, což ji bohužel omezuje ve výběru zaměstnání. Kluky znám hodně dobře. Chodím za nimi domů, kde se učíme hrát na kytaru a hrajeme hry. Petr jako nejstarší své mamince hodně pomáhá a stará se o své mladší bratry. Ve volném čase hraje na housle a rád by hře dále věnoval. Moc bych mu to přál. Dostal by se do jiného, lepšího prostředí, kde by se mohl vzdělávat a měl tím šanci na lepší život.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,150 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Petříka, který se věnuje hře na housle

Petřík je nejstarší ze tří sourozenců. Je šikovný a zodpovědný, pomáhá své mamince v domácnosti a stará se o své mladší brášky, o Pavla a Toníka. Ve volném čase maluje a ze všeho nejraději hraje na housle.

K hudbě se dostal spolu se svým bratrem Toníkem, oba dva byli vyučováni hře na kytaru. Zatímco Toník u kytary zůstal, Petřík si zvolil housle. Oba hoši jsou pilní a mají talent, dochází na hodiny do základní umělecké školy a pravidelně cvičí doma. Jejich maminka je na své syny moc pyšná, ale bohužel je na ně sama a péče o děti jí zabírá tolik času, že je pro ni obtížné najít práci. Bohužel nevydělává dost, aby synům zaplatila zájmové kroužky.

Petřík by se rád ve hře na housle zdokonalil, bez výuky by to ale nebylo možné. Jeho maminka se tedy rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí, aby měl Petřík možnost stále rozvíjet svůj talent. Podpoříme nadějného houslistu?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě