společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Výukové hry pro autistu Matyáška

Přispívali jste na

výukové hry, které lze připevnit na zeď; dar zajišťuje SprávnáHračka.cz

MUDr. Eva  Čechová
Patron příběhu

MUDr. Eva Čechová

dětská lékařka

Komentář patrona

Matyáška mám v lékařské péči od roku 2016. Matyášek trpí poruchami aktivity a pozornosti, má potíže s agresivitou, ubližuje si. S těmito problémy by mu měly pomoci speciální pomůcky pro rozvoj pozornosti a koncentrace, které ho na nějaký čas zaměstnají a zároveň ho budou rozvíjet. Stojí ale spoustu peněz.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,546 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh svého malého autisty Matyáška

Když byl Matyášek tříměsíční miminko, přestala mu správně fungovat pravá polovina těla. Lékaři měli podezření na svalovou dystrofii, což se naštěstí nepotvrdilo. Přesto jsme s Matyáškem začali cvičit dle Vojtovy metody a jezdit na pravidelné rehabilitace. V jeho deseti měsících jsme si ale všimli, že nás přestal vnímat, vůbec na nás nereagoval. Večer dokázal usnout tak na hodinu, pak se probudil a do rána nespal. Bohužel nespal ani přes den. Hodinu dokázal otáček koly u autíčka na hraní a veškeré jídlo skládal do řady. Později přestal téměř jíst. Podle toho jsme poznali, že je náš syn autista.

Teď, v jeho pěti letech, to došlo tak daleko, že bere jedny léky ráno na uklidnění a večer dvoje na spaní. Kromě Matyáška máme ještě tříletou Viktorku, která svého brášku často nechápe. Ve všem se ho navíc snaží napodobovat, což nám na klidu také zrovna moc nepřidá.

Matyášek má energie na rozdávání, proto je velmi těžké ho udržet u jedné konkrétní činnosti. Protože by měl kromě pozornosti a koncentrace procvičovat i motoriku, rádi bychom mu pořídili speciální výukové hry, které se přidělají na zeď a které se nedají jen tak rozbít. Momentálně se ale jedná o výdaj, který si nemůžeme dovolit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vzdělání
Marianovi na školní vodácký výlet
Zbývá měsíc
Cílová částka 3,704 Kč
Podpořit příběh
Vzdělání
Škola v přírodě pro Markétku
Zbývá 17 dní
Cílová částka 2,000 Kč
Podpořit příběh