Vzdělávací a rehabilitační pobyt pro dva brášky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační a vzdělávací prázdninový pobyt včetně hipoterapie

Obrázek daru
Mgr. Markéta  Novotná
Patron příběhu

Mgr. Markéta Novotná

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Honzíka, Marečka a jejich maminku znám od února 2018, kdy jsem začala dojíždět k nim domů jako poradkyně rané péče. Mareček je chlapec s vážnou formou ADHD s prvky autismu a expresivní formou vývojové dysfázie. Mimo to trpí i těžkými úzkostnými stavy. Mareček žije jen se svou maminkou a mladším bráškou Honzíkem. Maminka by nyní ráda vzala oba své syny na speciální vzdělávací a rehabilitační pobyt, bohužel na něj ale nemá dostatek peněz. Tento pobyt by však přispěl k relaxaci dětí i maminky a u Marečka zmírnil stavy úzkosti. Pojďme jim pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,100 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh svých dětí

Tříletý Honzík a šestiletý Mareček jsou moji synové, které vychovávám sama. Mareček bohužel trpí kombinací několika zdravotních poruch, které mu komplikují život. Má ADHD s autistickými rysy, potýká se s vývojovou dysfázií a v neposlední řadě ho sužují úzkosti. Problém je to zejména v létě, kdy nefunguje jeho školka. Mareček totiž není schopen jít do jiné školky, protože nové prostředí, děti i učitelé ho stresují. Stavy úzkosti ho v takové situaci téměř neopouštějí. V létě proto nemohu chodit do práce a musím s ním být doma. A to se samozřejmě projevuje v našem rodinném rozpočtu.

Letos bych si moc přála, abych mohla kluky vzít na rehabilitační a vzdělávací pobyt, kde by se mohli věnovat i jízdě na koni v rámci hiporehabilitace. Samozřejmě bych musela jet s nimi, beze mě by to Mareček nezvládl. Bohužel ale není v mých finančních možnostech pro nás tři takový pobyt zaplatit.

Pedagogové z rané péče, se kterými spolupracujeme, mě však upozornili na projekt Patron dětí a přesvědčili mě, abych zkusila požádat o pomoc touto cestou. Sobě pobyt zaplatím, budu ale nesmírně šťastná, když mi pomůžete uhradit zbytek za své syny. Pro kluky je tento pobyt jedinou možností, jak v létě zažít něco dobrodružného. Odreagují se a Mareček navíc získá potřebnou rehabilitaci a psychoterapii. Budu vám vděčná za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě