Zájmové kroužky pro málomluvného Honzíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zájmové kroužky v DDM

Obrázek daru
Kateřina  Musilová
Patron příběhu

Kateřina Musilová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Maminka se 4 dětmi využívá službu pro rodiny s dětmi s poruchami autistického spektra v rámci Rodinného Integračního Centra. Dojíždíme za nimi a pomáháme jim řešit problémové situace a nacházet strategie zvládání nejen sociálního handicapu v souvislosti s diagnózami chlapců.

Devítiletý Honzík má diagnostikovaný Aspergerův syndrom a ADHD. Vyrůstá v rodině společně s dalšími dvěma bratry a starší sestrou. Všichni kluci potřebují dopomoc ve všech sebeobslužných činnostech, vyžadují permanentní dohled. Péče o ně je pro maminku velmi náročná. Klukům je doporučeno domácí vzdělávání. Volnočasové kroužky, na které docházeli již v minulém školním roce, a po kterých touží i letos, jsou pro ně cennou zkušeností v rozvíjení sociálních dovedností. Maminka je samoživitelka a finanční pomoc druhých je pro ni jedinou možností, jak chlapcům kroužky dopřát.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Hloubavý Honzík si vybral zajímavé kroužky, maminka je však bez pomoci nezvládne zaplatit

Starám se sama o 4 děti, z nichž 3 mají autismus s kombinací dalších vad. Život před nás v posledních letech staví nelehké zkoušky… Dceři (19 let) nyní diagnostikovali epilepsii. I přesto jde studovat na vysokou školu a já jsem na ni moc hrdá! Sama se od roku 2017 léčím s rakovinou a na dalších 10 let mám ještě pokračovací léčbu, takže nemohu říci, že jsem boj s nemocí vyhrála. Ale nevzdávám se!

Nejmladší z mých kluků je Honzík. Žije trochu ve svém světě s diagnózou ADHD a Aspergerovým syndromem. Zajímá se o odborné věci, teď momentálně o jadernou elektrárnu a dokáže vytvořit i její model z Lega! Bohužel, ale s lidmi moc nekomunikuje. V naší velké rodině, se však komunikaci nevyhne :D Honzík díky vaší pomoci mohl v loňském roce docházet do zájmových kroužků v DDM a moc se mu to líbilo. Jsem ráda, když se zapojí do aktivit s ostatními dětmi. Pro mě pak chvilka, kdy na kluky nemusím dohlížet znamená čas pro sebe nebo na věci, které s nimi nezvládnu. Honzík si vybral pro letošní školní rok kroužek parkouru a Minecraft.

S velkou prosbou o pomoc s placením kroužků se opět obracím na vás. Děkuji, moc si zájmu i pomoci vážím.

P.S.Jméno dítěte bylo změněno, příběh je však skutečný. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě