společně za lepší
dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Zájmové kroužky pro málomluvného Honzíka

Přispívali jste na

zájmové kroužky v DDM

Kateřina  Musilová
Patron příběhu

Kateřina Musilová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Maminka se 4 dětmi využívá službu pro rodiny s dětmi s poruchami autistického spektra v rámci Rodinného Integračního Centra. Dojíždíme za nimi a pomáháme jim řešit problémové situace a nacházet strategie zvládání nejen sociálního handicapu v souvislosti s diagnózami chlapců.

Devítiletý Honzík má diagnostikovaný Aspergerův syndrom a ADHD. Vyrůstá v rodině společně s dalšími dvěma bratry a starší sestrou. Všichni kluci potřebují dopomoc ve všech sebeobslužných činnostech, vyžadují permanentní dohled. Péče o ně je pro maminku velmi náročná. Klukům je doporučeno domácí vzdělávání. Volnočasové kroužky, na které docházeli již v minulém školním roce, a po kterých touží i letos, jsou pro ně cennou zkušeností v rozvíjení sociálních dovedností. Maminka je samoživitelka a finanční pomoc druhých je pro ni jedinou možností, jak chlapcům kroužky dopřát.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Hloubavý Honzík si vybral zajímavé kroužky, maminka je však bez pomoci nezvládne zaplatit

Starám se sama o 4 děti, z nichž 3 mají autismus s kombinací dalších vad. Život před nás v posledních letech staví nelehké zkoušky… Dceři (19 let) nyní diagnostikovali epilepsii. I přesto jde studovat na vysokou školu a já jsem na ni moc hrdá! Sama se od roku 2017 léčím s rakovinou a na dalších 10 let mám ještě pokračovací léčbu, takže nemohu říci, že jsem boj s nemocí vyhrála. Ale nevzdávám se!

Nejmladší z mých kluků je Honzík. Žije trochu ve svém světě s diagnózou ADHD a Aspergerovým syndromem. Zajímá se o odborné věci, teď momentálně o jadernou elektrárnu a dokáže vytvořit i její model z Lega! Bohužel, ale s lidmi moc nekomunikuje. V naší velké rodině, se však komunikaci nevyhne :D Honzík díky vaší pomoci mohl v loňském roce docházet do zájmových kroužků v DDM a moc se mu to líbilo. Jsem ráda, když se zapojí do aktivit s ostatními dětmi. Pro mě pak chvilka, kdy na kluky nemusím dohlížet znamená čas pro sebe nebo na věci, které s nimi nezvládnu. Honzík si vybral pro letošní školní rok kroužek parkouru a Minecraft.

S velkou prosbou o pomoc s placením kroužků se opět obracím na vás. Děkuji, moc si zájmu i pomoci vážím.

P.S.Jméno dítěte bylo změněno, příběh je však skutečný. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Volný čas
Zbývá 18 dní
Volný čas
Zbývá 18 dní
Volný čas
Zbývá 18 dní
Kroužek plavání pro Maxíka
0 Kč
Cílová částka 2,800 Kč
Podpořit příběh