Závěsná houpačka pro Kubíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

relaxační závěsnou houpačku Cacoon

Obrázek daru
Václav Arnošt
Patron příběhu

Václav Arnošt

předseda Hašle z.s.

Komentář patrona

Společně jsme vybrali
celou částku 5,310 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Jsme čtyřčlenná rodina – já, manžel a synové Kubík (8 let) a Štěpánek (4 roky). Bydlíme v rodinném domku po manželových prarodičích. V domku se nám hezky žije, bohužel ale není bezbariérový, a proto jsme byli nuceni začít v loňském roce přistavovat bezbariérovou část. Kubíkovi byl totiž diagnostikován hypotonický syndrom s psychomotorickou retardací, což znamená, že má ochablé svalstvo ve spojení s mentálním opožděním. Potřebuje tak mít kolem sebe bezbariérový prostor.

Z počátku byl jako hadrová panenka a veškerý pohyb pro něj byl velmi náročný. Hned v porodnici jsme s ním začali cvičit Vojtovu metodu a stále v ní pokračujeme. Kubík naštěstí dělá pokroky, i když si na ně musíme delší dobu počkat. To, co se některé děti naučí za několik týdnů, Kubíkovi trvá mnohem déle. Nyní, ve svých 8 letech, leze po čtyřech, s oporou se dostane do vysokého kleku, stoupne si a obchází nábytek, vydrží sám stát v prostoru. Pod dozorem fyzioterapeutky na rehabilitacích také zvládá pár samostatných krůčků. Na rehabilitacích spolupracuje v rámci svých možností, ale velmi se snaží a neprotestuje. Rehabilitační lékaři nevidí důvod, proč by jednou neměl sám chodit, chce to ale čas a opakované intenzivní cvičení, které mu moc pomáhá.

Mentálně je Kubík na úrovni ročního dítěte. Bohužel zatím nemluví, proto je naše vzájemná komunikace velkým problémem. K tomu všemu se ještě přidala potravinová alergie na lepek, mléko, sóju a vaječný bílek, která mu způsobovala velké problémy s trávením. Má tedy přísnou dietu.

Protože Kubík rehabilituje téměř neustále, doma ho necháváme odpočívat a hrát si s jeho oblíbenými zvukovými a světelnými hračkami. Rádi bychom mu také pořídili relaxační houpačku, kterou bychom umístili v jeho pokojíku. Mohl by v ní odpočívat a regenerovat, jemné kolísání by mu také pomáhalo se zklidnit. Houpání dětem rovněž přináší důležité pohybové zkušenosti. Houpačka by pro něj také byla jako odměna za dřinu na opakovaných rehabilitacích.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě