Zážitkový tábor pro Šárku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní koňský tábor OKO

Obrázek daru
Bc. Tereza Saifrtová, DiS.
Patron příběhu

Bc. Tereza Saifrtová, DiS.

sociální pracovnice - Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi

Komentář patrona

S rodinou spolupracuji již druhým rokem jako sociální pracovnice v rámci sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Rodině se snažím pomoci v těžké životní situaci a snažím se ji podpořit v jednotlivých krocích směřujících k její celkové spokojenosti. Šárka žije se svou matkou a sestrami v podnájemním bytě, kde mají velmi vysoký nájem. Matka je samoživitelka, otcové dětí jí neplatí žádné alimenty. Snaží se přivydělávat si brigádami, aby holčičky alespoň trochu držely krok se svými vrstevníky. Nemůže si ale dovolit proplatit dceři letní koňský tábor, proto se obrátila na Patrona dětí. Takový tábor by byl pro Šárku splněným snem.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,080 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Jsem maminkou tří krásných dcer a žijeme společně v podnájemním bytě. Nejstarší Šárka (12 let) je mojí radostí. Už od malička má jeden velký sen, a to starat se o koně. Tento sen sdílí se svojí mladší sestřičkou Terezkou (9 let). O koních si vydrží povídat a dívat se na ně celé hodiny. S Terezkou mají ale společnou ještě jednu věc – obě mají velké problémy se zády. Docházejí však na pravidelné rehabilitace a já doufám, že se jejich stav nebude zhoršovat.

Šárka je milá dívka, v kolektivu velmi oblíbená. Trápí ji ale rozdíly mezi ní a spolužáky. Bohužel nemůže mít tak drahé věci jako oni a často se tak stává, že se jí posmívají. Z usměvavé a přátelské Šárky se potom stává uzavřený člověk.

Snažím se, jak nejvíce dovedu, abych svým holčičkám dopřála všechno, co si přejí a co potřebují, ale někdy to prostě nejde. Holky vychovávám sama, jejich otcové se o ně nezajímají a alimenty neplatí. V současné době jsem na rodičovské dovolené, ale chodím i na různé brigády. S dětmi mi občas vypomůže moje sestra, za což jsem jí moc vděčná.

Šárka ve svém životě zažívá spíše více starostí než radostí a já bych si moc přála, aby mohla na chvilku zažít pocit, kdy ji nic netrápí a je šťastná. Proto bych chtěla požádat o pomoc s financováním letního koňského tábora, kde by se Šárka naučila starat se o koně a jezdit na nich. Splnil by se jí tím velký sen. Děkuji vám za přečtení našeho příběhu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě