Zdeňkovi na učebnice a školní pomůcky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

učebnice a školní pomůcky

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

Předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

S rodinou Pokorných jsem se seznámila na jaře roku 2013. Od té doby jim jako nezisková společnost Daveláček v rámci možností pomáháme. Jde o rodinu žijící na hranici chudoby. Bydlí v malé vesnici poblíž Prahy v polorozpadlém, vlhkém, plísněmi zamořeném domě. Bez teplé vody, se suchým záchodem na dvoře. V rodině je matka samoživitelka, 4 děti ve věku od 5 - 14 let a jeden již dospělý syn, který si momentálně hledá práci. Další dvě dospělé dcery si žijí svými životy. Dva nejmladší chlapci jsou alergici a astmatici. Moc bych si přála, aby se tato rodina měla lépe. Momentálně pro ně intenzivně hledáme lepší bydlení. Maminka by potřebovala pomoci s financováním nezbytných školních potřeb, které potřebují její tři nejmladší děti. Proto Vás prosím o pomoc a přimlouvám se za ně.

Společně jsme vybrali
celou částku 671 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Pomoc Zdeňkovi a jeho mamince, která se statečně pere s nelehkou životní situací

Můj syn Zdeněk je čtrnáctiletý kluk, kterého baví matematika. V budoucnu by si rád podal přihlášku na obchodní školu, a protože je moc šikovný, věřím, že se na školu bez problémů dostane. Jeho otec by na něj byl hrdý, bohužel už ale nežije. Zdeněk je teď v osmé třídě a já jsem z finančních důvodů ještě nezaplatila poplatky za učebnice a za rodilého mluvčího, který děti učí angličtinu. Proto Vás moc prosím o příspěvek pro Zdeňka na zaplacení učebnic a školních pomůcek.

Jsem matka samoživitelka a mám 7 dětí. Dvě nejstarší dospělé dcery s námi už nežijí. Pracuji jako uklízečka v mateřské škole v Davli, po finanční stránce se nám ale nevede moc dobře. Nikdy jsem od nikoho žádné peníze nežádala, teď se však nacházím v situaci, kdy nevím, zda to všechno zvládnu. Po exmanželovi vymáhám výživné, bohužel zatím bezúspěšně. Do práce nechodí (prý aby mi nemusel nic posílat), exekutoři na něj nemůžou a dluh na výživném je už 180 tisíc. Zdeněk mi však velmi pomáhá. Dokonce chodí na brigádu do potravin, kde ukládá zboží a uklízí.

Na projekt PATRON jsem dostala kontakt od spolku Daveláček. Tam jsem se dozvěděla, že PATRON pomáhá nejen nemocným dětem, ale i těm ze sociálně slabých rodin. Daveláček se stal naším patronem a já jsem všem lidem v něm neskonale vděčná. Díky nim se mi podařilo získat byt, tak snad budeme mít i hezké Vánoce. Vánočních dárků ale u nás moc nebude. Vím, že jsou v životě důležitější věci než dárky, ale trápí mě, že dětem nemůžu dopřát nic pořádného. Příspěvek na zaplacení školních pomůcek a učebnic by nám neskutečně pomohl. Děkuji!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě