Zdravotní kočárek pro mrňouska Davídka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciálně upravený zdravotní kočárek Mewa s příslušenstvím; dar zajišťuje Ladol.cz

Obrázek daru
Martina  Hudcová
Patron příběhu

Martina Hudcová

rodinná známá

Komentář patrona

Davídkova maminka je moje nejlepší kamarádka, naše dcery spolu vyrůstaly od narození a malý Davídek je jako můj vlastní. Davídkovi je půl roku, má dvě sestřičky a obdivuhodné milující rodiče. Bydlí v rodinném domku na okraji Prahy, odkud to mají jen kousek do Motola, kde Davídek se svou maminkou strávil téměř první tři měsíce svého života. Od té doby byl několikrát zpátky v nemocnici a bohužel se tam s velkou pravděpodobností ještě mockrát vrátí. První epileptický záchvat dostal už v porodnici. Davídkovi byl diagnostikován Ohtaharův syndrom (vzácný epilepsní syndrom). Davídek má ochablé svaly, v půl roce neudrží hlavičku a musí být krmen sondou.

Péče o Davídka je náročná, nyní odrůstá stávajícímu kočárku. Navíc ho začíná všechno kolem zajímat a chtěl by vidět ven a na maminku. Rodiče po poradě s rehabilitační sestrou našli kočárek, který by vyhovoval Davídkovu zdravotnímu stavu. Jen jeho cena je nad momentální možnosti rodiny. Moc držím palce, aby se na Davídkův kočárek vybralo a za své přátele děkuji.

Společně jsme vybrali
celou částku 26,670 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh malého Davídka

Jsme úplná rodina (máma, táta, dvě holčičky a malinký kluk) a žijeme na okraji Prahy. Moc jsme se těšili až nám ke dvěma holčičkám přibude malý chlapeček a holkám bratříček Davídek. Místo 3 dní v porodnici jsme strávili první 3 měsíce po nemocnicích… 37 hodin po porodu měl Davídek dýchací potíže, které vyústily v epileptický záchvat. Diagnóza je nekompromisní - neurologický syndrom, epilepsie se špatnou prognózou, těžké psychomotorické a mentální postižení, příčina neznámá.

Dnes je Davídkovi 7 měsíců, ale vývojově je spíš jako novorozenec. Neotáčí se a je krmen sondou, protože nemá sací reflex. Trápí ho také časté infekce dýchacích cest, takže se často musíme na chvíli nastěhovat do nemocnice. Davídek vyžaduje 24h dozor a péči, těžko se mu dýchá, musíme zvlhčovat vzduch, odsávat, inhalovat, rehabilitovat, každé 3 dny zavádět novou nasogastrickou sondu, někdy i dříve, protože občas blinká a vyblinká i sondu. Péče o našeho chlapečka je náročná nejen pro něj, ale i jeho sestřičky, které se často ocitají bez mé péče a pozornosti, když jsem s Davídkem v nemocnici. Ale pereme se s tím, myslím, statečně.

Davídek roste a začíná se zajímat o svět kolem sebe. Rádi bychom pro něj pořídili nový kočárek, který je speciálně vybaven pro děti se zdravotními potížemi, které má i náš syn. Má různé podpůrné nástavce ke správnému polohování a byl nám doporučen přímo lékařem. Pojišťovna na něj bohužel nepřispívá a my ho teď bez pomoci nezvládneme koupit. Proto se obracíme na Patrona dětí a moc doufáme, že se najdou hodní lidé, kteří Davídkovi na kočárek přispějí. Děkujeme za jakoukoliv pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě