Zdravotní kočárek pro těžce postiženého Ládíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zdravotní kočárek; dar zajišťuje REHA 2015, s.r.o.

Obrázek daru
Saskie  Fráňová
Patron příběhu

Saskie Fráňová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Ládík je synovec mého přítele a jeho maminku a tatínka jsem znala již dlouho před jeho narozením. Nyní malého Ládíka pravidelně navštěvuji alespoň dvakrát týdně. Při návštěvách si s ním hraji, ukazuji mu hračky, povídám si s ním nebo ho beru na procházku v kočárku. Snažím se zkrátka rodině ulevit v jejich nepřetržité péči o malého, protože vím, že je to pro ně velice náročné ve všech ohledech a nedá se to ani vzdáleně srovnat s péčí o zdravé dítě. Kočárek, který rodiče pro Ladíčka mají, bohužel nevyhovuje jeho potřebám. Nevytváří totiž potřebnou oporu pro jeho tělo. Ládík proto potřebuje nový zdravotní kočárek, který bude fixovat hlavu, podbírat bedra apod. Díky stabilnímu a správnému sedu se výrazně zmenší riziko skoliózy páteře a Ládík bude v kočárku mnohem spokojenější. Ve stávajícím kočárku dlouho nevydrží, což výrazně komplikuje jeho transport z bodu A do bodu B. Vzhledem k tomu, že pořizovací cena nového kočárku, vyrobeného Ládíkovi přímo na míru, je nad finanční možnosti rodičů, obrátili se s prosbou o pomoc na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 69,302 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Ládíka, který trpí dětskou mozkovou obrnou s postižením všech končetin

Na počátku našeho příběhu bylo všechno zalité sluncem. Čekala jsem Ládíka, těhotenství probíhalo naprosto v pořádku a my se s manželem nemohli dočkat, až budeme našeho chlapečka držet v náručí. Jakmile jsem ale začala rodit, náš svět potemněl. Porod se změnil v hororový zážitek, na jehož konci byl náš synek bez známek života. Lékaři ho sice začali okamžitě oživovat a naštěstí byli úspěšní, Ládík si však ponese následky po zbytek svého života.

Protože byl Ládíkův mozek po dlouhou dobu nedostatečně okysličován, rozvinula se u něj dětská mozková obrna ve kvadruspatiské formě. To znamená, že má postižené obě ruce i nohy. Dnes, ve svých dvou letech, se neotáčí na bříško a neumí ani sedět. Bez pomoci se nenapije ani nenají. Pořídili jsme mu však vertikalizační stojan, díky kterému může svět vnímat i ze sedu, většinu času ale tráví v leže.

Loni jsme od pojišťovny dostali kočárek, který však pro našeho chlapečka není vhodný. Ládík je v něm zkroucený, bolí ho záda a naříká. Proto bychom mu rádi pořídili nový kočárek, uzpůsobený Ládíkovi přímo na míru, který stojí bez mála 70 000 korun. Většinu našich finančních prostředků investujeme do rehabilitací, masáží, hipoterapií a rehabilitačních pomůcek, na speciální kočárek nám tak už nezbývají peníze. Proto vás moc prosíme o pomoc.

Náš život je plný otazníků. Pořád přemýšlíme nad tím, co bude dál nebo co víc ještě můžeme pro našeho chlapečka udělat. Prognózy nejsou dobré, s manželem ale uděláme všechno pro to, aby jednou Ládík mohl vést co nejkvalitnější život. A speciální kočárek, ve kterém bude spokojený, je momentálně tím nejdůležitějším.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě