Zdravotní kočárek pro Viktorku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

doplatek na zdravotní kočárek Zippie Voyage; dar zajišťuje MEDICCO s.r.o.

Obrázek daru
Bc. Dagmar  Kukačková
Patron příběhu

Bc. Dagmar Kukačková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

V rodině malé Viktorky působím jako poradkyně rané péče od dubna 2018. Důvodem naší spolupráce je Viktorčin zdravotní stav. V devíti měsících jí lékaři diagnostikovali Westův syndrom, hypotonii a zrakovou vadu. Diagnostika stále není u konce, ale již teď je u Viktorky znát celkový opožděný psychomotorický vývoj. Maminka s Viktorkou cvičí 4x denně Vojtovu metodu a dojíždí na rehabilitace. Viktorka bude za chvíli dvouletá holčička a potřebuje speciální kočárek, který bude podporovat správné držení jejího těla. Sama ještě sedět neumí a běžné kočárky nevyhovují jejím potřebám. Touto cestou bych vás proto chtěla požádat o příspěvek na zdravotní kočárek, který ulehčí život Viktorce i její rodině.

Společně jsme vybrali
celou částku 27,750 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Viktorky, která bojuje s epilepsií

Naše Viktorka se narodila v létě roku 2017. Na její příchod jsme se těšili nejenom my, její rodiče, ale také náš malý syn Péťa. Viktorka se narodila císařským řezem a vážila jen něco málo přes 2 kila. Už od miminka ale ráda jedla a brzy se tak dostala na normální váhu. Trochu nám však zaostávala ve vývoji, takže jsme už od 3. měsíce cvičili Vojtovu metodu.

Před loňskými Vánocemi nám onemocněla virózou. Ta s sebou přinesla záchvaty, které byly projevem tzv. Westova syndromu. Westův syndrom je forma epilepsie, která postihuje hlavně děti v kojeneckém věku. Proč se objevila zrovna u naší Viktorky, zatím nevíme.

Viktorku si nějaký čas nechali v nemocnici, na kapačkách. Nasadili jí léky, které naštěstí rychle zabraly, takže dnes už je Viktorka bez záchvatů. V té době se však vývojově vrátila o několik kroků zpátky.

A tak jsme začali znovu rehabilitovat, a to nejen doma, ale také v lázních. Viktorka se dnes umí převalit na bok a „pást koníčky“. Bohužel zatím nesedí, neleze, nedokáže nic uchopit. Také se jí hodně zhoršil zrak – momentálně má 8 dioptrií – a objevila se menší vada sluchu. Začala se ale smát, z čehož máme obrovskou radost.

Viktorka nám už odrostla dětskému kočárku, proto bychom pro ni potřebovali nový. Lékaři nám doporučili rehabilitační kočárek, ze kterého se jí bude lépe pozorovat okolní svět. Kočárek má totiž upevňovací popruhy, které nám dávají jistotu, že z něj Viktorka nevypadne. Navíc je polohovatelný, takže se skvěle přizpůsobí Viktorčinu zdravotnímu stavu. Část nám na něj přispěje zdravotní pojišťovna, velkou část si však musíme doplatit. A protože je tato částka pro naši rodinu příliš velká, obracíme se s prosbou o pomoc na vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě