společně za
lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Zdravotní matrace pro šachistu Kubu

Přispívali jste na

zdravotní matraci; dar zajišťuje MPO Trade s.r.o.

Bc. Michaela Hrušková
Patron příběhu

Bc. Michaela Hrušková

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Kuba je devítiletý chlapec, který chodí do 2. třídy základní školy a má dva mladší sourozence ve školce. Znám ho prostřednictvím poradny, kde jeho maminka samoživitelka řeší nejrůznější situace. Nejčastěji jde o nedostatek financí. V současné době je řádně evidována na úřadu práce, nedaří se jí však najít vhodné zaměstnání z důvodu směn a brzkého začátku pracovní doby, kdy by nestíhala odvádět děti do školky nebo je z ní vyzvedávat. Ale nevzdává se a hledá dál. V této chvíli ji trápí, že si nemůže dovolit koupit Kubovi matraci do postele. Ten teď spí na nevyhovující, molitanové. Je jasné, že pokud někdo spí v nevyhovující posteli, má bolesti hlavy a moc toho nenaspí. Školák, který se musí ve škole soustředit, by ale měl být odpočatý a plný energie. Pojďme mu proto přispět na pořádnou matraci.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,340 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Kuby, který má místo matrace kus molitanu

Devítiletý Kuba je chytrý a vynalézavý kluk, který se pere s vývojovou dysfázií. Ta způsobila, že školní docházku zahájil o rok později, což ho tehdy dost mrzelo. Letos ale nastoupil už do 2. třídy a nutno říct, že je ve školní lavici moc rád. Kromě učení ho baví také šachy a různé logické hry. Je to zkrátka šikula.

Kuba vyrůstá se svojí maminkou a dvěma sourozenci. Mamince se nedaří najít si práci, a tak je vedena na úřadu práce bez finanční podpory. Pobírá sice dávky hmotné nouze, i tak ale rodina žije jen z úplného minima. A to je hodně těžké.

Kuba nyní potřebuje novou matraci, protože aktuálně spí na proleželém molitanu. Ráno proto sedí u snídaně celý polámaný a s bolavými zády. Maminka by mu matraci ráda pořídila, ze svých skromných příjmů na ni ale nedokáže našetřit. A tak prosí o pomoc vás. Dopřejeme Kubovi pohodlný a kvalitní spánek?

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě