Zdravotní matrace pro šachistu Kubu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zdravotní matraci; dar zajišťuje MPO Trade s.r.o.

Obrázek daru
Bc. Michaela Hrušková
Patron příběhu

Bc. Michaela Hrušková

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Kuba je devítiletý chlapec, který chodí do 2. třídy základní školy a má dva mladší sourozence ve školce. Znám ho prostřednictvím poradny, kde jeho maminka samoživitelka řeší nejrůznější situace. Nejčastěji jde o nedostatek financí. V současné době je řádně evidována na úřadu práce, nedaří se jí však najít vhodné zaměstnání z důvodu směn a brzkého začátku pracovní doby, kdy by nestíhala odvádět děti do školky nebo je z ní vyzvedávat. Ale nevzdává se a hledá dál. V této chvíli ji trápí, že si nemůže dovolit koupit Kubovi matraci do postele. Ten teď spí na nevyhovující, molitanové. Je jasné, že pokud někdo spí v nevyhovující posteli, má bolesti hlavy a moc toho nenaspí. Školák, který se musí ve škole soustředit, by ale měl být odpočatý a plný energie. Pojďme mu proto přispět na pořádnou matraci.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,340 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Kuby, který má místo matrace kus molitanu

Devítiletý Kuba je chytrý a vynalézavý kluk, který se pere s vývojovou dysfázií. Ta způsobila, že školní docházku zahájil o rok později, což ho tehdy dost mrzelo. Letos ale nastoupil už do 2. třídy a nutno říct, že je ve školní lavici moc rád. Kromě učení ho baví také šachy a různé logické hry. Je to zkrátka šikula.

Kuba vyrůstá se svojí maminkou a dvěma sourozenci. Mamince se nedaří najít si práci, a tak je vedena na úřadu práce bez finanční podpory. Pobírá sice dávky hmotné nouze, i tak ale rodina žije jen z úplného minima. A to je hodně těžké.

Kuba nyní potřebuje novou matraci, protože aktuálně spí na proleželém molitanu. Ráno proto sedí u snídaně celý polámaný a s bolavými zády. Maminka by mu matraci ráda pořídila, ze svých skromných příjmů na ni ale nedokáže našetřit. A tak prosí o pomoc vás. Dopřejeme Kubovi pohodlný a kvalitní spánek?

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě