Zdravotní terapie pro mrňouska Klaudinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zdravotní terapie; dar zajišťuje Matejoffhands Physiotherapy s.r.o.

Obrázek daru
Marta  Jasanská
Patron příběhu

Marta Jasanská

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Maminka Klaudinky je už léta moje výborná kamarádka. Pojí nás krásné přátelství. Klaudinka má velké štěstí, že se narodila do milující rodiny, kde si navzájem pomáhají. Nepřízeň osudu se jim tak společně snáze překonává. Malá Klaudinka je motoricky pozadu, s čímž by jí velmi pomohly speciální terapie. Ty ale stojí poměrně dost peněz, které teď rodina nemá. Společně jim ale můžeme pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Klaudinky, kterou trápí řada onemocnění

V dubnu letošního roku se nám narodila Klaudinka. Je to nádherná holčička, na kterou se nemůžeme vynadívat. Bohužel se ale potýká s nemocemi, které ji ještě hodně potrápí.

Klaudinka si na svět přinesla vývojové onemocnění kůže, kterému se říká naevus flammeus. Spousta lidí ho zná pod jednoduchým označením „oheň“. Tato nemoc se vyznačuje červenými až tmavě fialovými skvrnami, které má Klaudinka po celém tělíčku. Příčinou jejich vzniku je mikroskopické zmnožení krevních cév, někdy i v několika vrstvách nad sebou. Těchto skvrn se Klaudinka nikdy nezbaví. Porostou spolu s ní. Tím to ale nekončí. Naše dcerka se rovněž pere s dermatologickým onemocněním nevus anemicus. Jedná se o nedostatečně cévně zásobená místa na těle, která jsou na pohled velmi bledá.

Po vyšetření na ortopedii se přidala také tzv. dysplasie kyčle, která souvisí s nesprávným vývojem kloubní jamky. Možnou příčinou může být to, že moje dcerka neměla dostatek místa v děloze. Klaudinka tak nosí Pavlíkovy třmínky, které by jí nožky měly srovnat. Kvůli těmto potížím je Klaudinka motoricky pozadu a má slabší pravou polovinu těla. Nejnovější diagnózou je pak zelený zákal, který má Klaudinka v obou očích.

Momentálně se s pomocí fyzioterapeuta učím, jak s Klaudinkou efektivně cvičit Vojtovu metodu, které se potom budeme moci věnovat i doma. Klaudinka ale kvůli potížím s pohybem potřebuje také specializované rehabilitace, které s ní sama provádět nemůžu. Protože jsou však nákladné a v našem rodinné rozpočtu na ně momentálně nejsou peníze, obracím se s prosbou o pomoc a podporu na vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě