Zdravotní vozík pro Dominičku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zdravotní vozík; dar zajišťuje Volter s.r.o.

Obrázek daru
Lenka Danielová
Patron příběhu

Lenka Danielová

asistentka pro hendikepované

Komentář patrona

Dominička je třináctiletá slečna, které ve škole pomáhám jako asistentka. Dominička má kombinované postižení, ke všem svým činnostem potřebuje pomoc druhého člověka. Velkým štěstím je pro Domču její rodina. Všichni se do péče o ni zapojují. Kdybychom vyjmenovali všechno, co Dominika dělá, vůbec by nikoho nenapadlo, že sama nechodí, nemluví a pohybuje se jen v chodítku. Rodina ji vozí ve zdravotním kočárku, ve kterém ji ale teď trápí úporné bolesti zad. Rodiče měli možnost vyzkoušet sportovní kočárek, kde by Dominička mohla ležet, a moc se jim osvědčil. Jeho pořizovací cena je nad možnosti rodičů, proto se obrátili na Patrona dětí s prosbou o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 62,850 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Zdravotní vozík pro usměvavé sluníčko Dominičku

Dominička se narodila s kombinovaným postižením. Má epileptické onemocnění, dětskou obrnu a mentální postižení. Třináctiletá Dominička nemluví, nesedí, neleze, bez pomoci se nenají. Jediné, co sama dokáže, je pohyb ve speciálním chodítku. Domča navštěvuje speciální školu, kde jí pomáhá asistentka. Mezi dětmi si to moc užívá a je tak šikovná, že zvládne i školu v přírodě!

Domča má dvojče Danielu a starší dvacetiletou sestru. Celá její báječná rodina Dominičku plně zapojuje do běžného života. Společně podnikají výlety, chodí plavat. Domča má ráda kino, v rámci terapie jezdí na koni, chodí na canisterapii. I přes všechny své zdravotní problémy je Dominička moc spokojený človíček, takové malé domácí slunce.

Aby rodina s Domčou tohle všechno zvládla, používá na převozy klasický zdravotní kočárek. Dominika v něm bohužel nedokáže dlouho sedět, protože ji trápí bolesti zad. Rodiče vyzkoušeli sportovní kočárek pro hendikepované, a to je pro ni úplně jiná jízda! Kočárek je bezvadně ergonomicky řešený a má spoustu možností úprav. Dominička v kočárku může pohodlně ležet, nebo sedět v poloze, ve které jí záda nebolí. Cena takového pomocníka je ovšem nad možnosti rodičů. Platí spoustu dalších pomůcek a terapií a mají doma ještě dvě další slečny. Poprosili proto Patrona dětí o pomoc s pořízením kočárku. Spojíme naše síly a pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě