společně za
lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Žebřiny pro autistu Péťu

Přispívali jste na

žebřiny; dar zajišťuje Fitham.cz

Michaela Dvořáková
Patron příběhu

Michaela Dvořáková

učitelka

Komentář patrona

Péťa je milý, pětiletý chlapec, který již druhým rokem dochází do naší školky. Má diagnostikovanou poruchu autistického spektra a ADHD. Péče o něj pro maminku není snadná, snaží se mu však dopřát různé terapie, které podporují jeho vývoj. Péťa je velmi aktivní, miluje pohyb, hlavně běh, a překonávání různých překážek. Pokud je doma a nemůže jít ven, nudí se a dělá lumpárny. Aby se proto zabavil a mohl vybít svoji energii i mezi čtyřmi stěnami, rozhodla se mu maminka pořídit do pokojíčku žebřiny. Pořizovací cena žebřin však přesahuje její finanční možnosti, proto žádá o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,299 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh autisty Péti, který překypuje nevyčerpatelnou energií

Péťa se narodil jako zdravé miminko. V jeho dvou letech si ale maminka všimla, že je jiný, než ostatní děti. To jí potvrdili i lékaři, kteří u něj diagnostikovali poruchu autistického spektra a ADHD. K tomu má Péťa poruchu řeči a problémy s jemnou motorikou.

Péťa je hyperaktivní a ani na chvíli neposedí. V létě běhá venku, skáče na trampolíně a zkušeně překonává různé průlezky a prolézačky. S příchodem chladnějšího počasí a dřívějším nástupem tmy ale nastává problém. Péťa se totiž doma nudí, neustále poskakuje, leze po parapetech i obývákové stěně, při čemž by si mohl ublížit. Proto by mu maminka ráda pořídila žebřiny, na kterých by se vyblbnul. Protože je ale na péči o něj sama, představuje pro ni jakýkoliv mimořádný výdaj velkou zátěž. Proto se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě