Žebřiny pro autistu Péťu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

žebřiny; dar zajišťuje Fitham.cz

Obrázek daru
Michaela Dvořáková
Patron příběhu

Michaela Dvořáková

učitelka

Komentář patrona

Péťa je milý, pětiletý chlapec, který již druhým rokem dochází do naší školky. Má diagnostikovanou poruchu autistického spektra a ADHD. Péče o něj pro maminku není snadná, snaží se mu však dopřát různé terapie, které podporují jeho vývoj. Péťa je velmi aktivní, miluje pohyb, hlavně běh, a překonávání různých překážek. Pokud je doma a nemůže jít ven, nudí se a dělá lumpárny. Aby se proto zabavil a mohl vybít svoji energii i mezi čtyřmi stěnami, rozhodla se mu maminka pořídit do pokojíčku žebřiny. Pořizovací cena žebřin však přesahuje její finanční možnosti, proto žádá o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,299 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh autisty Péti, který překypuje nevyčerpatelnou energií

Péťa se narodil jako zdravé miminko. V jeho dvou letech si ale maminka všimla, že je jiný, než ostatní děti. To jí potvrdili i lékaři, kteří u něj diagnostikovali poruchu autistického spektra a ADHD. K tomu má Péťa poruchu řeči a problémy s jemnou motorikou.

Péťa je hyperaktivní a ani na chvíli neposedí. V létě běhá venku, skáče na trampolíně a zkušeně překonává různé průlezky a prolézačky. S příchodem chladnějšího počasí a dřívějším nástupem tmy ale nastává problém. Péťa se totiž doma nudí, neustále poskakuje, leze po parapetech i obývákové stěně, při čemž by si mohl ublížit. Proto by mu maminka ráda pořídila žebřiny, na kterých by se vyblbnul. Protože je ale na péči o něj sama, představuje pro ni jakýkoliv mimořádný výdaj velkou zátěž. Proto se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě