Žebřiny pro postiženého Kubíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

žebřiny s hrazdou + lanový set

Obrázek daru
Václav Arnošt
Patron příběhu

Václav Arnošt

místopředseda spolku Hašle, z. s.

Komentář patrona

Kubíka znám z naší neziskové organizace, kde se již třetím rokem snažíme pro rodinu zajistit finanční prostředky, které nutně potřebuje pro zlepšení zdravotního stavu postiženého chlapce. Kubík má štěstí, že žije s rodiči a mladším bráškou, kteří ho velmi milují. Nyní by rodina potřebovala žebřiny, které by Kubíkovi pomohly ke zlepšení motoriky. A já chci rodinu podpořit jako patron jejich příběhu.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,590 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví Kubíkův příběh

Jsme čtyřčlenná rodina – já, manžel a synové Kubík (8 let) a Štěpánek (4 roky). Bydlíme v rodinném domku po manželových prarodičích. Domek bohužel není bezbariérový, a proto jsme byli nuceni začít v loňském roce přistavovat bezbariérovou část. Kubíkovi byl totiž diagnostikován hypotonický syndrom s psychomotorickou retardací – má ochablé svalstvo ve spojení s mentálním opožděním. Potřebuje tak mít kolem sebe prostor bez překážek.

Z počátku byl Kubík jako hadrová panenka a veškerý pohyb byl pro něj velmi náročný. Hned v porodnici jsme s ním však začali cvičit Vojtovu metodu a stále v ní pokračujeme. Kubík naštěstí dělá pokroky, i když si na ně musíme delší dobu počkat. To, co se některé děti naučí za několik týdnů, Kubíkovi trvá mnohem déle. Ve svých 8 letech už ale leze po čtyřech, s oporou se dostane do vysokého kleku, stoupne si a obchází nábytek, vydrží sám stát v prostoru. Pod dozorem fyzioterapeutky také zvládá pár samostatných krůčků. Na rehabilitacích spolupracuje v rámci svých možností, velmi se snaží a neprotestuje. Rehabilitační lékaři nevidí důvod, proč by jednou neměl sám chodit, chce to ale čas a opakované intenzivní cvičení, které mu moc pomáhá.

Mentálně je Kubík na úrovni ročního dítěte. Bohužel zatím nemluví, proto je naše vzájemná komunikace velkým problémem. K tomu všemu se ještě přidala potravinová alergie na lepek, mléko, sóju a vaječný bílek. Má tedy přísnou dietu.

Patron dětí nám již jednou pomohl. Díky němu a jeho štědrým dárcům teď máme závěsnou houpačku, ve které Kubík odpočívá mezi jednotlivými cvičeními. Houpání ho uklidňuje a zároveň nabíjí energií. Nyní bychom mu rádi pořídili speciální žebřiny, na kterých by trénoval a zlepšoval svoji rovnováhu. Bohužel si v tuto chvíli takový výdaj nemůžeme dovolit. Proto jsme se opět obrátili na Patrona dětí s žádostí o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě