Žíněnka a houpačka pro autistu Tomáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obepínací houpačku a žíněnku; dary zajišťují Senza-shop.cz a Studentsport.cz

Obrázek daru
Dagmar  Osmančíková
Patron příběhu

Dagmar Osmančíková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Tomík je autista. Těžce navazuje kontakt s cizími lidmi, ale na mě při našem prvním setkání reagoval pozitivně. Během dvou let, kdy jsme se pravidelně potkávali, si mě snad i oblíbil. Za tu dobu, co ho znám, jsem si všimla, že si vždycky hraje na podlaze. Nemyslete si ale, že na ní jen sedí. Tomík se různě válí, točí a hodně dupe. Pro sousedy pod nimi to musí být extrémně rušivé. A protože nepomohlo ani položení koberce, chtějí mu rodiče pořídit žíněnku. Tomík si žíněnky vyzkoušel v různých hernách a líbily se mu. A sousedé by díky žíněnce už neměli pocit, že se jim nad hlavou prohání stádo slonů. Rodiče by Tomíkovi chtěli také pořídit závěsnou houpačku, protože houpavý pohyb ho uklidňuje. Bohužel na pořízení žíněnky a houpačky nemají dostatek peněz, proto se rozhodli obrátit s žádostí o pomoc na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 28,720 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého autistického syna

Jsme pětičlenná rodina – maminka, tatínek a tři kluci. Náš nejmladší Tomášek se bohužel už od narození potýká s řadou zdravotních problémů.

Tomášek přišel na svět s vrozenou brániční kýlou. Druhý den po narození tak podstoupil operaci, která dopadla výborně. Radovali jsme se, že už to těžké máme za sebou, pak ale do našich životů vstoupil autismus a mentální retardace.

Z Tomáška je dnes osmiletý kluk, který však nemluví a nosí plenky. Sám se nenají, neoblékne, pije jen z kojenecké láhve a je na umělé výživě. Je hyperaktivní a naši sousedé si občas stěžují, že je hlučný. Nedivíme se jim. Venku nám pořád utíká, chvíli nepostojí. V noci špatně spí, takže spíme špatně i my. Vše se podřizuje jen jemu. Jeho starší bráškové s ním ale mají svatou trpělivost a jsou naší velkou oporou.

O Tomáška se s manželem staráme sami. Nevyužíváme žádnou odlehčovací službu, protože je na nás Tomášek fixovaný. Jakmile je chvíli někde jinde, dostává se do stresu, nedokáže jíst, pít ani spát. Přepadávají ho také záchvaty, takže ho chceme mít u sebe.

Tomášek je často ve velkém napětí. S uklidněním by mu pomohla speciální závěsná houpačka, do které by se mohl schovat. Zároveň bychom potřebovali i žíněnku, protože Tomášek tráví spoustu času válením se po zemi. Žíněnka by sloužila také k odhlučnění podlahy, takže by sousedé měli větší klid. Tomášek totiž často neskutečně dupe. Celková suma za houpačku i žíněnku je 28 720 korun, které bohužel nemáme. Proto vás moc prosíme o pomoc. Pro nás je v tuto chvíli takový výdaj nereálný.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě