společně za
lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Požádejte o pomoc.

+
Moje zóna

Zubařský zákrok pro Leonku

Přispívali jste na

zubařský zákrok

Bc. František  Hladký
Patron příběhu

Bc. František Hladký

pracovník neziskové organizace

Komentář patrona

Jsem pracovník neziskové organizace EUROTOPIA.CZ, o.p.s. a doprovázím rodiny při výkonu pěstounské péče. A právě při výkonu svého povolání jsem se seznámil s Leonkou. Ta v minulosti žila se svou matkou, která se jí však dostatečně nevěnovala. Neměla stabilní bydlení, s Leonkou se často stěhovaly a přespávaly na ubytovnách. Vlivem nestabilní sociální situace se bohužel zhoršil dívčin prospěch ve škole, především ale došlo k zanedbání zubní péče. Leonka je v současné době v pěstounské péči své sestry, která se jí snaží dopřát potřebnou zubařskou péči. Hned poté, co ji získala do péče, s ní zašla k zubaři, který udělal kompletní vyšetření. Ukázalo se, že Leonka potřebuje zhotovení a aplikaci metalokeramických korunek, jejichž cena je 16 000 korun. A protože děvčata tolik peněz nemají, obrací se s mojí podporou na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 16,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Starší sestra vypráví příběh Leonky, kterou má v pěstounské péči

Jmenuji se Kristýna (23 let) a v listopadu loňského roku jsem vybojovala do pěstounské péče svoji šestnáctiletou sestru Leonku. Protože se o ni rodiče příliš nezajímali a zanedbávali péči o ni, má dnes zcela rozpadlé a shnilé zuby, což ji limituje v jejím životě. Leonka se vždycky ráda a krásně smála, dnes už tomu tak bohužel není.

Hned jsem ji vzala k zubaři, který nám po důkladném vyšetření sdělil, že Leonka potřebuje zubařský zákrok, který nás vyjde na 16 000 korun. Dokážu nás obě uživit, tolik peněz najednou ale dát nemůžu. Protože bych jí však chtěla dopřát možnost mluvit a smát se jako každá jiná holka jejího věku, rozhodla jsem se vás požádat o pomoc.

Leonka je úžasná. Od tří let hraje fotbal, ke kterému přidala také futsal. Je šikovná, chytrá a já bych si přála, aby nebyla limitována svými zuby. Proto vám budu moc vděčná za příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě