Zuzance na kochleární implantát

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zvukový procesor, dar zajišťuje FN Motol

Obrázek daru
Marcela Kvapilová
Patron příběhu

Marcela Kvapilová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Zuzanku a její rodinu znám už nějaký čas. S její maminkou jsme si padly do noty, protože naše děti mají podobná postižení. Zuzanka je předčasně narozená z dvojčat a život se s ní bohužel nemazlil. Nechodí, nemluví a má těžkou poruchu sluchu a zraku, vyžaduje neustálou péči. Potřebovala by teď vyměnit zvukový procesor a rodiče by ji rádi pořídili novou nezáušní verzi. Ta stará jí překáží, neboť nosí brýle. Rodina si bohužel nemůže doplatek dovolit uhradit, žádají proto o pomoc touto cestou.

Společně jsme vybrali
celou částku 51,532 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své dcery Zuzanky, která trpí vážnou poruchou sluchu

Dvojčátka Zuzanka a Julinka se mi narodila předčasně. Zatímco Julinka se narodila zdravá, Zuzanka takové štěstí neměla. Lékaři ji diagnostikovaly dětskou mozkovou obrnu a postupně se objevovaly další a další diagnózy. Začal pro nás kolotoč vyšetření, rehabilitací a terapií. Děláme pro naši holčičku maximum.

Zuzance je teď dvanáct let. Nechodí ani nemluví. Má poruchu zraku, a ačkoliv nosí silné brýle, je pravděpodobné, že časem oslepne úplně. Poruchu sluchu jí kompenzuje kochleární implantát, který se nasazuje za ucho. Je to obtížné, protože jí v něm překáží brýle, navíc má místo za uchem celé otlačené a bolavé. Rádi bychom jí pořídili nový implantát, který by nemusela nosit za uchem.

Bohužel takový implantát nehradí pojišťovna a naše zdroje nejsou bezedné. Dáváme na Zuzančinu léčbu každou korunu a nesmíme zapomínat na zdravou Julinku. Žádáme proto o příspěvek na Zuzančin implantát touto cestou a budeme vděčni i za tu nejmenší pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě