Zuzance na školní výbavu pro prvňáčka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky (batoh, sáček na obuv, penál, tempery, štětce, kapsář, fixy, obaly na sešity); dar zajišťuje Sevt.cz

Obrázek daru
Bc. Monika  Bednářová, DiS.
Patron příběhu

Bc. Monika Bednářová, DiS.

pracovnice oblastní charity

Komentář patrona

Pětiletá Zuzanka je kouzelná holčička, která má se svými sourozenci i svými rodiči hezký vztah. Nedávno přijala za svou roli starší sestry ve vztahu ke svému půlročnímu bráškovi Tomáškovi. Je plná života a má před sebou velký krok. V září letošního roku totiž půjde do 1. třídy. Zuzanku vychovává maminka se svým novým partnerem, který ji má rád jako vlastní. Se svým biologickým tatínkem se setkává jen málokdy. Maminčin partner pobírá invalidní důchod a k tomu si přivydělává. Maminka pobírá rodičovský příspěvek. Rodina bydlí v bytě 1+1 v nedůstojných a nevyhovujících podmínkách, rodiče si ale velmi přejí se přestěhovat. Stávající bydlení si totiž nemohou ani opravit, což vyplývá z nájemní smlouvy. Snaží se tak co nejvíce ušetřit na nový podnájem, protože jsou ale jejich příjmy velmi malé, jde to pomalu. Kromě nutných výdajů na život splácí také dluhy z minulosti a jakýkoli výdaj navíc je nad jejich finanční možnosti. Takovým výdajem jsou teď školní pomůcky, které Zuzance nemohou pořídit. Proto prosí o pomoc vás. Přála bych si, aby byla Zuzanka při nástupu do první třídy vybavená všemi pomůckami, díky čemuž by do školy nastoupila s pocitem, že je na novou životní etapu opravdu připravená.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,196 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své Zuzanky

Moje sedmiletá Zuzanka v září nastoupí do 1. třídy a moc se na to těší. Hodně mluví o tom, jak půjdeme koupit aktovku, desky na sešity a pouzdro, a já nemám to srdce jí říct, že si takové nákupy nemůžu dovolit.

S partnerem a třemi dětmi bydlíme ve vyloučené lokalitě. Snažíme se našetřit dost peněz, abychom se odtud mohli co nejdříve odstěhovat, jde to ale velmi pomalu. Partner je v invalidním důchodu a má určenou opatrovnici. Ta mu týdně vydává částku 300 korun, se kterou si musí vystačit. Chodí sice ještě na brigády, v podstatě ho ale živím já. Já pobírám dávky hmotné nouze a rodičovský příspěvek na nejmladšího synka. Nic víc nemáme.

A tak bych vás ráda poprosila o finanční příspěvek právě na školní pomůcky pro Zuzanku. Budu vám moc vděčná za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě