Zuzance "oblečkové" terapie pro samostatnou chůzi

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

terapie zvané TheraSuit v Centru Hájek

Obrázek daru
Lenka Bürgerová
Patron příběhu

Lenka Bürgerová

Asistentka pedagoga

Komentář patrona

Zuzance je 9 let, chodí do 3.třídy. Učí se na jedničky. Učení ji baví a do školy se těší. Jsem její asistentkou ve třídě. Dívenka potřebuje mou pomoc při pohybu po škole i po třídě. Při přípravách na hodinu, doprovázím ji na toaletu a pomáhám při osobní hygieně. Zuzanka je vstřícná, výborně se s ní jedná a pracuje. Pravidelné cvičení je potřeba, aby se její stav dále zlepšoval.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 35000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh dcera Zuzanky

Zuzanka se ráda směje a učí se nové věci. Narodila se předčasně ve 34. týdnu těhotenství. Doma již měla 5letou zdravou sestřičku Michaelku. Brzy po narození bylo patrné opoždění v motorickém vývoji a později byla diagnostikována DMO – spastická dipareza (týkající se především dolních končetin). Příchod nedonošeného miminka s handicapem změnil chod celé naší rodiny zcela od základů. Nařízeny byly intenzivní rehabilitace, které jsou jedinou cestou ke zlepšení stavu. Zuzanka je jako miminko velice špatně snášela. Dělali jsme vše možné, střídali fyzioterapeuty a hledali nějaké řešení. Znatelně pomohla až pravidelná kraniosakrální terapie. Asi před 3 lety absolvovala dcera první TheraSuit a s průběhem i výsledky jsme byli nadšení! Od té doby na fyzioterapie dojíždíme pravidelně. Pro Zuzanku a celou rodinu je to jedinou nadějí, že někdy bude sama chodit. Samozřejmě v kombinaci s každodenním cvičením doma, doplněné o hipoterapie, plavání apod. Ovšem profesionální vybavení a odborníky s praxí opravdu nelze domácím cvičením nahradit.

Výrazným problémem je cena. Tyto terapie nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou, přičemž po 8letech již došly i finanční rezervy rodiny. Péče o handicapované dítě je nesmírně náročná po všech stránkách a možnost výdělečné činnosti matky je omezena na minimum. Přesto nechceme polevit, jelikož k vytouženému cíli – samostatné chůzi – je dcera již velmi blízko. Intenzivní cvičení je jedinou cestou k nezávislému a plnohodnotnému budoucímu životu holčičky. Po mentální stránce je Zuzanka v pořádku. Bez pomoci bychom si kvalitní rehabilitaci nemohli dále dovolit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě