Zuzance s DMO na rehabilitaci TheraSuit

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dvoutýdenní neurorehabilitační pobyt TheraSuit; dar zajišťuje Centrum Hájek

Obrázek daru
Jitka  Straková
Patron příběhu

Jitka Straková

fyzioterapeutka

Komentář patrona

Zuzanka je osmiletá holčička, se kterou se pravidelně potkávám v Centru Hájek při jejím ambulantním cvičení. Jsem její fyzioterapeutka. Zuzanka je bystrá, chytrá a velice dobře spolupracuje. Na společné cvičení se obě vždycky moc těšíme a užijeme si ho. Jejím velkým cílem je co největší soběstačnost, především pak samostatná chůze. Obrovským štěstím je pro ni také její rodina, která se do rehabilitací a cvičení intenzivně zapojuje. Společně jsme udělaly veliký kus práce, a to hlavně díky pobytům TheraSuit, na které v ambulantní péči vždy navazujeme a pokračujeme ve fixaci dosažených výsledků. Cena těchto pobytů je však nad finanční možnosti rodičů, proto se obrátili na Patrona dětí s prosbou o pomoc.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 17000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Zuzanky s DMO, která už je jen kousek od prvních samostatných krůčků

Zuzanka se narodila v červnu roku 2011, a to už ve 34. týdnu. Doma na ni čekala její pětiletá sestřička. Nejprve jsme si mysleli, že na ni předčasný příchod na svět nezanechá žádné stopy, to jsme se ale mýlili.

Záhy po jejím narození bylo patrné, že je oproti svým vrstevníkům pozadu v motorickém vývoji. Následovalo proto kolečko vyšetření, na jehož konci byla diagnóza dětské mozkové obrny ve formě spastické diparézy s postižením dolních končetin. Tím se život celé naší rodiny změnil od základů.

Lékaři nám nařídili okamžitě začít se Zuzankou rehabilitovat, což bylo hodně těžké. Jako miminko to špatně snášela a my se snažili dělat vše pro to, abychom jí cvičení co nejvíce usnadnili. Zhruba před třemi lety si Zuzanka vyzkoušela intenzivní rehabilitaci TheraSuit v Centru Hájek a z průběhu i výsledků jsme byli nadšeni. Dnes tam dojíždíme pravidelně a je to zatím to nejlepší, co jsme pro ni našli.

Problémem je však cena rehabilitací. Pojišťovny na ně nepřispívají a nám po osmi letech docházejí finanční rezervy. A tak jsme se rozhodli požádat vás o příspěvek na neurorehabilitaci TheraSuit pro naši holčičku. Zuzanka je už jen kousek od prvních samostatných krůčků a rehabilitace pro ni představuje jediný způsob, jak jich může dosáhnout.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě