Zvídavému Františkovi na aktovku a školní pomůcky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky (aktovka, pouzdro, obal na cvičky, výtvarné potřeby apod.); dar zajišťuje Sevt.cz

Obrázek daru
Kateřina  Havlíková
Patron příběhu

Kateřina Havlíková

učitelka

Komentář patrona

František chodí do 4. třídy, kde se s ním každý den potkávám jako jeho třídní učitelka. Znám ho od 1. třídy a vím, že je to šikovný a zvídavý chlapec. Často je ale smutný z toho, že nemá potřebné školní pomůcky, batoh ani pouzdro. A protože mu maminka nic z toho nemůže pořídit, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,495 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Františka, který nemá potřebné školní pomůcky

Devítiletý František bydlí s maminkou a dvěma sourozenci ve Středisku naděje. Tam se dostali poté, co se maminka po 11 letech rozešla s otcem svých dětí. Ten bohužel pil a nadělal dluhy ve výši 67 240 korun, které musí maminka splácet, což pro ni není vůbec snadné. Aktuálně je navíc těhotná, takže ještě shání potřebnou výbavu pro děťátko.

Bohužel jí už momentálně nezbývají peníze na školní pomůcky pro Františka, který tak ve škole dost věcí postrádá. A je z toho hodně smutný. Stydí se, když musí paní učitelce říct, že pravítko ani vodovky prostě nemá a neví, jestli je vůbec bude mít.

Každé dítě si zaslouží mít ve škole vše potřebné bez ohledu na to, z jakého prostředí pochází. Pojďme proto Františkovi s nákupem školní výbavy pomoci.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě